Uudis

Kevade suurimal noorteüritusel õpetatakse noori rahaga ringi käima

Veebikonverentsil jagavad ettevõtjad ja investorid noortele oma kogemusi nii säästmisel, ettevõtlusega alustamise kui ka finantsvabaduse saavutamise alal.Foto: Shutterstock

Selle kevade suurim noorteüritus on veebikonverents rahatarkusest.  Vaatama ja kuulama oodatud kõik huvilised, aga ennekõike põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumite õpilased, õpetajad ja lapsevanemad üle kogu Eesti. Üritusele saab registreeruda siin.

„Kui kogu sellest üleilmsest kodudesse sulgumisest midagi head on sündinud, siis võimalus korraldada üritusi, mida saavad erilise vaevata ja reisimist ette võtmata vaadata ja kuulata tuhanded inimesed,“ sõnas Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Allan Parik. „Loodame, et konverentsi esinejad pakuvad huvi ning osalejaid on tuhandetes.“

Konverentsi avab rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus. Intervjuus ürituse moderaatori Victoria Villiguga räägib elu jooksul kogunenud rahaga seotud õppetundidest muusik Tanel Padar. Oma kogemusi lennukate ettevõtete loomisel jagavad vennad Joan ja Kristjan Kangro, kes tegelevad ettevõtjatena nii nutikate robotmuruniidukite arendamise ja tootmise kui ka üleilmse krüptopanga rajamisega.

Ühes paneelarutelus räägivad koolis ettevõtlusega alustanud noored ettevõtjad Mart Vainu, Marilin Berg ja Kaisa Kumpas, kuidas õpilasfirmast edukas ettevõte kasvatada. Teises paneelis kõnelevad aga investorid Kristi Saare, Jaak Roosaare ja Viljar Arakas finantsvabadusest, säästmise ja investeerimise põhitõdedest ning rahatarkusest laiemalt.  

Lapsevanematele, pedagoogidele ja muidugi ka kõigile teistele huvilistele on suunatud paralleelarutelu, kus Urmas Vaino eestvedamisel arutavad kooli ja kodu rolli üle rahatarkuse andmisel noortele Eesti Panga president Madis Müller, Tallinna Reaalkolli direktor Ene Saar, Maardu Gümnaasiumi ettevõtlus- ja majandusõpetaja Gerli Veeleid ning rahatarkuse omandamist uurinud Piia Viks-Binsol ettevõttest Civitta.

Ürituse lõpetab virtuaalne viktoriin kõigile osalejatele. Viktoriini parimaid ootavad auhinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.