Uudis

Kevadsuvel lasti tööandja algatusel inimesi lahti kaks korda nii palju kui aasta varem

Tööotsingud. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Statistikaameti andmetel oli tänavu teises kvartalis ehk aprillist juuni lõpuni tööandja algatusel töölt lahkunud inimesi pea 12 500 – koguni 131 protsenti ehk enam kui kaks korda rohkem kui aasta varem samal ajal.

Ameti andmetel oli tänavu teises kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8088 vaba ametikohta, mis on 28% vähem kui eelmisel aastal samal ajal.

Tööle võeti 39 540 inimest ja lahkujaid oli 50 184, kellest iga neljas taandus ametist tööandja algatusel.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Nii tööle võetute kui ka töölt lahkunute arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad,” ütles statistikaameti analüütik Argo Tarkiainen.

Vabu töökohti on avalikus sektoris ja Tallinnas

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 608 175, millest suurima osa moodustasid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hariduses – 1405 –, järgnesid avalik haldus ja riigikaitse 1084 vaba kohaga. Kõikidest vabadest ametikohtadest 47% olid avalikus sektoris.

Enamik vabadest ametikohtadest asusid Harju maakonnas (74%), sealhulgas Tallinnas (64%). Pika puuga väiksema hulgaga järgnesid Tartu (7,6%) ja Ida-Viru maakond (5,3%).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.