Kiik kahtleb: kas erakorraline pensionitõus ikka tuleb?

Koalitsioonileppes seisab rida: "Seame eesmärgiks erakorralise pensionitõusu, et tõsta eakate toimetulekut ja heaolu."Foto: Tairo Lutter/POSTIMEES / Scanpix

Keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik tõdes kolmapäeval riigikogu infotunnis, et Keskerakonna poolt valimislubadusena välja hõigatud erakorraline pensionitõus aastal 2020 on küsimärgi all.

Kiik kinnitas, et erakorraline pensionitõus on jätkuvalt võimuliidu prioriteet ning ka koalitsioonileppesse sai see teema suhteliselt konkreetselt kirja.

“Reaalne võimalus sõltub rahalistest vahenditest. Tulenevalt riigieelarve baasseadusest ja konservatiivsest eelarvepoliitikast on selle 2020. aastal teostamise võimalus küsimärgi all. Seetõttu ei pannud me seda ka koalitsioonileppesse kirja nii ambitsioonikalt,” ütles Kiik.

Tema sõnul seiab ta sotsiaalministrina selle eest, et erakorraline pensionitõus toimuks pigem varem kui hiljem. Samas tunnistas Kiik, et sedavõrd suur asi nagu pensionide erakorraline tõus eeldab suuremat poliitilist kokkulepet, kuhu suunata piiratud rahalisi vahendeid. “Kas erakorraline pensionitõus tuleb 2020, 2021 või hiljem, näitavad koalitsioonierakondade läbirääkimised,” ütles Kiik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.