Kiire kasv sai läbi: odavlennufirma sulgeb Tallinnast seitse otseliini

Ryanair sulgeb Tallinnast seitse lennuliini.Foto: Jarek Jõepera

Lennufirma Ryanair on otsustanud sulgeda märtsi lõpust Tallinnast seitse lennuliini: suvisest lennuplaanist puuduvad Pariisi, Nürenbergi, Malta, Küprose, Dublini, Napoli ja Billundi lennud.

Ryanair jätkab Tallinnast reiside teenindamist kaheksasse sihtkohta, milleks on London, Milano, Stockholm, Barcelona, Viin, Berliin, Rooma ja Veneetsia Treviso.  

Tallinna Lennujaama juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul ei mõjuta Ryanairi sulgemine Eesti ühenduvust maailmaga. “Jätkuvalt lendavad pea pooled meie reisijatest suurematesõlmjaamade ehk Helsingi, Riia, Frankfurdi, Stockholmi ja Varssavi kaudu ning tugevama nõudlusega sihtkohtadele tulevad uued vedajad,” põhjendas ta.
 
Ryanairi poolt suletavatest liinidest lendab Pariisi liinil Air Baltic. Teiste liinide osas (Billund, Dublin, Malta, Napoli, Nürnberg ja Paphos) asub Tallinna Lennujaam pidama läbirääkimisi erinevate lennufirmadega, kes võiksid olla huvitatud Ryanairi poolt suletavate liinide teenindamisest.  

“Lennundusturul on märgata Covidi-järgse kiire kasvu stabiliseerumist. Põhjenduseks tuuakse nii liinide nõrgenevaid majandustulemusi, kasvavaid kulusid, kui ka lennukite puudust, sest nii Boeing kui ka Airbus ei suuda hetkel lennufirmadele tarnida lubatud koguses uusi lennukeid,“ rääkis Pärgmäe. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.