Uudis

Kiirelt kasvav Mündipesula kett otsib ühisrahastust, et veel hoogsamalt laieneda

Mündipesula.Foto: Fundwise / Mündipesula

Esimesena Eestis iseteenindusega selvepesulate keti käivitanud Mündipesula otsib Fundwise’i kaudu investoreid, et laieneda nii Eestis kui välisturgudel.

Praegu on firma kuue aastaga avanud 10 autopesulat Tallinnas, Narvas ja Haapsalus. Mündipesula teatel on aga nõudlus üha kasvamas ning seetõttu soovib firma  kiirendada laienemist Eestis ning käivitada teenus ka välisturgudel.

Uute pesulate avamine pole aga odav ettevõtmine ning selleks soovib Mündipesula investoritelt kaasata kuni miljon eurot. „”Kuigi Mündipesula kasutab aktiivselt ka traditsioonilist rahastust – ehk investeeringud pankadelt ja osanikelt, soovime kaasata täiendavalt ühisrahastust Fundwise’i kaudu, et kasvada kiiremini ning viia meie bränd välisturgudele,” ütles ta.

Fundwise’is tahab firma kaasata 200 000 kuni miljon eurot, mille eest saavad investorid ühiselt vastavalt 4,25 kuni 18,18 protsendise osaluse. Täpsemalt saab kampaaniaga tutvuda siin.

Mündipesulaid opereeriva turundusjuhi Katriin Manguse sõnul on nende autopesulates tänaseks tehtud rohkem kui miljon autopesu. Siiani pole firma rahastust otsinud ning Manguse sõnul ollakse suutnud nõnda haarata käibelt üle kolmandiku turust – 35 protsenti.

Fundwise’i tegevjuht Henri Laupmaa ütles omalt poolt, et tegu on ühe suurima käibega ettevõttega, mis platvormi kaudu on rahastust kaasanud ja on ühtlasi ka jooksvas kasumis olnud viimased neli aastat. Selle aasta kasumiprognoos on 300 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.