Uudis

Kiirpilk maailma: Swedbank paljastab, Brexit lükkub ja teksad on tagasi

AFoto: Scanpix

Täna hommikul on Swedbank lubanud avalikustada raporti, mille tellis pärast rahapesukahtluste ilmsikstulekut veebruaris. Mida sealt oodata? Esiteks seda, millised tehingud siis ikkagi toimunud on, aga kindlasti ka seda, kas tuleb infot selle kohta, mida täpselt pangajuhid enne Rootsi televisiooni paljastusi teadsid ja mida mitte. Kui peaks selguma, et nad tõesti avalikkust tahtlikult eksitasid – nagu seni on tõenäoline tundunud -, siis juhtkonnal ilmselt järgmisel nädalal toimuval aktsionäride üldkoosolekul pikka pidu ei ole.

Järgmisel reedel Inglismaa Euroopa Liidust ei lahku. Aga lahkub hiljemalt 22. mail. Nimelt otsustasid EL liidrid eile, et vältimaks leppega Brexitiga kaasnevat potentsiaalset kaost, antakse brittidele armuaega 12. aprillini. Selleks ajaks peab olema selge, kas alamkoda toetab peaminister May plaani, või otsustab leppeta lahkuda.

Kui May lepe mingi imega nüüd kolmandal korral läbi peaks minema, saavad britid veel natuke lisaaega 22. maini, et Brüsselis sahtlid rahulikult ära koristada. Jääb ka kolmas alternatiiv: kui lepe läbi ei lähe, aga leppeta Brexit ka toetust ei saa, peab May uuesti saba jalge vahel Brüsselisse minema, et paluda pikaajalist edasilükkamist.

Muide, Briti valitsuse osalusportaalis on antud juba üle 2,2 miljoni hääle selle poolt, et Brexit peatada. Reeglid ütlevad, et parlament peab võtma arutusele iga algatuse, mis kogunud 100 000 häält.

Levi’s on tagasi… börsil ja kõigil on hea meel. 1853. aastal asutatud ikooniline teksatootja tõi oma aktsiad taas turule, 35 aastat pärast seda, kui asutajate pärijad ta 1985. aastal välja ostsid. Aktsia hind tegi esimese päevaga läbi 30% tõusu. Levi’sele kuulub 5% maailma teksaturust ja just nemad patenteerisid viisi, kuidas teksariiet neetidega tugevdada.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.