Uudis

Kinnisvarafirma: 80 protsenti uutest korteritest müüakse enne valmimist

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on uusarenduste turg jätkuvalt kuum ning vaid viiendik korteritest müüakse peale hoonete valmimist.

Soomani sõnul tuleb Tallinnas ja Harjumaal uue korteri ostmisel arvestada, et hoone valmimiseks on kõik pinnad juba müüdud. “Kokku on turul pakkumises üle 2700 korteri, kuid valmis kortereid on müügis vaid veidi üle 500 ühiku. Kusjuures paljude majade puhul pole valmimise hetkeks alles ühtegi korterit,” ütles ta pressiteate vahendusel.

Sooman ütles, et aprillis müüdi ja broneeriti Tallinnas ja Harjumaal kokku 400 uut korterit. “See on väga kõva tempo, mis teeb silmad ette ka kunagisele buumiajale. Ainsaks erinevuseks on asjaolu, et pruugitud korterite turg kiratseb, sest turul aktiivsed noored vanuses 25-35 aastat ei tunne vana elamufondi vastu erilist tõmmet,” rääkis ta.

Pindi Kinnisvara uusarenduste monitooringu kohaselt on Tallinnas ja Harjumaal müügis üle 2700 uue korteri kokku 116 arendusprojektis. Keskmine pakutavate uute korterite ruutmeetrihind on 2602 eurot ruutmeetri kohta.

Korterite hinnatase on Soomani sõnul viimased paar aastat üles-alla pendeldanud. “Tehingute arv ega ka stabiilne hinnatase ei toeta kuidagi rahva seas levivaid jutte kinnisvarabuumist,” lisas Sooman.

“Pangad on ettevaatlikud, ostjad on ettevaatlikud, ainus õilmitsev sektor on hetkel uusarenduste turg, kuna noored pered eelistavad vanale elamufondile uut vara,” lisas ta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.