Uudis

Portaalide võitlus jätkub: City24 ja KV kaotavad kliente

Kinnisvara24.eeEkraanitõmmis

Eesti Meedia kontserni kuuluvad kinnisvaraportaalid City24 ja KV on kaotanud viimasel poolaastal märkimisväärsel hulgal kliente, näitab Ekspress Grupile ja mitmele kinnisvarafirmale kuuluva konkureeriva portaali Kinnisvara24 kogutud statistika.

Eesti Meedia kahaneb, alternatiiv kasvab

Kui 2018. aasta aprillis oli City24 portaalis 31 413 kuulutust, siis veebruaris 2019 on neid 10 tuhande võrra vähem – 21 606.

KV.ee numbrid on liikunud allapoole alates septembrist 33 017 pealt veebruaris üleval olnud 27 911 kuulutuseni.

Kinnisvara24 kuulutuste arv on kasvanud 15 260 kuulutuselt aprillis 2018 selle aasta veebruariks 22 788 kuulutuseni.

Kinnisvarafirmad lahkuvad

Kinnisvara24 juhatuse liige Kalev Roosiväli märkis pressiteates, et kuulutuste arvu vähenemise peamiseks põhjuseks on paljude Eesti kinnisvarafirmade osaline või täielik lahkumine antud portaalidest.

„Kinnisvarafirmad on viimastel aastatel häälekalt protesteerinud kuni kuuekordse hinnatõusu vastu, mida Eesti Meedia portaalid neile peale surusid ja, nagu statistika näitab, hääletasid teisel poolaastal jalgadega, tuues oma kuulutused üle Kinnisvara24 portaali,“ sõnas Roosiväli.

Kinnisvarakuulutuste statistika.Allikas: Gemius

Roosiväli sõnul on Eesti Meedia portaalidest oma kuulutused juba eelmisel aastal suures mahus ära viinud suured kinnisvaraettevõtted Pindi Kinnisvara, Uus Maa, Domus Kinnisvara ja CKE, väiksemas mahus on kuulutuste arvu vähendanud veel paljud turu olulised maaklerfirmad.

Kinnisvara24 asutasid Ekspress Grupp ja Eesti juhtivad kinnisvarabürood 2017. aastal. Portaali haldab Kinnisvarakeskkond OÜ, mis kuulub 49% Ekspress Grupile ja 51% viiele kinnisvarabüroole.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.