Uudis

Kino popkorni juurdehindlus on röögatu, aga filmisõber võidab sellest

Kinosnäkkide kõrge hind ei pruugi tingimata külastaja jaoks halba tähendada.

Vaevalt, et keegi kinos popkorni, koolat ja kummikomme ostes arvaks, et teeb soodsa ostu. Kas aga oskaksid pakkuda, et popkorn on kinos 14 korda kallim, kui see oleks kodus ise tehes?

Kõlab uskumatult? Vaatame täpsemalt. Tallinnas Coca-Cola Plazas maksab 3-liitrine tuutu soolast popkorni 4,90 eurot. Sellise koguse plaksumaisi valmistamiseks kulub 100 grammi toorainet.

Proovime järele

Eelistame eestimaist ja ostame Selverist veebipoe hinnaga 0,69 eurot 200-grammise paki “Balsnacki popcorni maisiterasid”. See teeb 100 grammi ja ühtlasi kolme liitri popkorni hinnaks 0,345 eurot.

Jagame hinnad omavahel läbi, et näha, kui suur erinevus on: kino popkorn – 4,90 eurot / kodune popkorn – 0,345 eurot = 14,2. Niisiis on vahe üle 14-kordne.

Ka koola pole just odav

Pooleliitrise koka eest tuleb kinos välja käristada 2,5 eurot. Poest saad 0,5 liitrise plastikpudeli 0,79 euro eest (+10 senti panti). See on 3,1-kordne hinnavahe.

Kinohuviline tegelikult võidab

Kas peaksime asjasse suhtuma nii, et ilmselgelt ülehinnatud snäkid on nurjatute kapitalistide vandenõu pahaaimamatute filmifännide vaesestamiseks? Tegelikult aitab söökide ja jookide müük kinosid ülal pidada.

Stanfordi ülikooli uurimus näitab, et kinod teenivad umbes 40% kasumist lisatoodete müügiga. Piletitulu tuleb teatavasti jagada filmilevitajatega (loe: filmide näitamise eest tuleb maksta), aga popkornist saadav tulu jääb tervenisti kinole.

Nii nagu Tallinki pardakaubamajad muudavad odavamaks laevapiletid, hoiavad popkorn, suhkrujoogid ja želatiinkommid* enamvähem talutaval tasemel kinopileti hinda. See muudab kinoskäimise lihtsamaks neile, kel kalli pileti jaoks raha ei oleks ja kes popkornist niikuinii ei hooli.

Nii et las see plaksumais siis olla pealegi kallis, kui ainult saaks selle hingematva lõhnaga midagi ette võtta…

* Kas teadsid, et Haribo toodab 80 miljonit kummikaru päevas?

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.