Uudis

Kinomajad on plindris: Coca-Cola Plaza peab ajutiselt uksed sulgema

Coca-Cola Plazas saab veel kinos käia selle reedeni.Foto:Scanpix

Langenud külastajate arv ja väga kallid elektrihinnad sunnivad Coca-Cola Plazat alates 3. detsembrist ajutiselt uksi sulgema. Forum Cinemase tegevjuhi Kristjan Kongo sõnul toimus külastatavuse kõige suurem kukumine pärast seda, kui negatiivse testiga enam kinno ei pääsenud. 2019. aasta tasemega on novembri külastatavus olnud 25-30 protsendi tasemel.

“Laias laastus pooled külastajad kukkusid pärast negatiivse testi piiramist ära. Ja see langus on olnud jätkuv. Meil pole põhjust praegu arvata, et lähiajal tuleks taastumine,” lisas Kongo. Lisaks arvas Forum Cinemase juht, et pandeemiaga seotud piirnagutega edasilükkunud filmide väljatulek ja seetõttu kasin filmivalik võib olla samuti vähenenud külastatavuse üks põhjuseid.

Täpset aega, mil kino võiks uuesti uksed avada, Kongo öelda ei osanud. “Loodame veel sel aastal lahti teha, aga vaadates, mis Euroopas toimub, siis on olukord ebakindel,” nentis ta.

Forum Cinemase Viljandi kino jääb aga avatuks.

Apollo kinod kitsasseisust olenemata sulgemist ei plaani

Apollo Kino OÜ Baltikumi tegevjuht Kadri Ärmi sõnul Apollo kinod sulgemist ei plaani, kuid ootavad õhtuse sulgemisaja piirnagu leevenemist, et ka peale 20.00 seansile inimesi lubada. Piirangud on ka nende kinoärile olnud pärssivad, ning suurimat vahet näeb Ida-Virumaal, kus on vaktsineerituse tase on kõige madalam.

“Meie opereerime oma äri nii Tallinnas kui mujal edasi,” kinnitas Ärm.

Kuigi mitmete nii-öelda suurte filmide väljatulek on pandeemiaga seoses edasi lükatud, mistõttu võib kannatada ka kinode külastatavus, leiab Apollo kinode tegevjuht, et viimase 18 kuu jooksul on olnud ka filmivaesemaid perioode. “Hetkel on siiski pigem positiivne trend – filmilevitajad on toonud ja on lähiajal ka toomas uusi filme, mis annavad põhjuse kinohuvilistele kinno tulla,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.