Uudis

Kliendid hädas: Luminori netipank ja äpp on aeglased, kas see nii peabki olema?

Luminori mobiiliäpp lõpetab novembri lõpus töö, uus tuleb järgmise aasta alguses.Foto: Geenius

Meie poole pöördus nördinud Luminori klient, kelle sõnul on panga äpp ja netipank veebis meeletult aeglased. Lisaks viskab mobiiliäpp pidevalt pärast näiliselt edukat sisselogimist kasutaja tagasi sisselogimislehele, mistõttu tuleb kogu protsessi otsast peale alustada.

Meie tehtud mõõtmised näitavad, et näiteks Mobiil-ID-ga Luminori panka sisselogimine võtab tõesti kaua aega. Netipanga puhul oli võimalik panka sisse logida 18 sekundit hiljem pärast koodi saatmist, mobiiliäpi puhul lausa 22 sekundit.

Testsime võrdluseks ka Swedbanki ja LHV-d (SEB klienti polnud meil käepärast), nii veebis kui ka äpis, ning nende tulemused olid ühest kuni maksimaalselt kolme sekundini, kui olid edukalt panka sisse saanud.

Luminori kliendikommunikatsioonijuht Martin Kõrv sõnas, et nad on probleemiga kursis. “Oleme teadlikud, et kohati esineb meie mobiilirakenduses kirjeldatud häireid,” ütles ta.

“Meil on uus mobiilirakendus ja teised digikanalid arenduses ja toome need juba peagi klientideni, seetõttu ei ole meil plaanis vana mobiilirakendust enam arendada ja teeme selles üksnes hädavajalikke uuendusi,” lubab Kõrv.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.