Uudis

Kliendid kahtlustavad toidulisandite müüjat pettuses. Firma lükkab väited tagasi

Omega-3 kapslid. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Geeniuseni on jõudnud vihje, et toidulisandite müümisega tegelev firma Soome Tervisetooted on saatnud kliendile tootepakke, mida ta tellinud ei ole. Laekub ka arve ning selle tasumata jätmisel pöördutakse inkassose.

Sarnaseid juhtumeid kirjeldavad Google Reviews keskkonnas ka mitmed firma väidetavad kliendid. “[Petavad] vanu inimesi. Mitmes kuu vanaemale lambist panevad vitamiinid postkasti koos arvetega ja meeldetuletusega!” kirjeldab üks inimene.

“Saadavad [pakke], mida ma ei ole tellinud! Ja saadavad SMS-iga arve maksmise meeldetuletuskirju,” märgib teine väidetav klient.

“Nad helistasid, küsisid andmeid ja kõik, nädala pärast tuleb mulle postkasti tootepakk koos arvega, mida ma pole tellinud ja veel nädal möödas tuleb uuesti teine toode koos arvega… Nad saadavad tooteid, mida pole ma tellinud,” kirjeldab kolmas.

Firma kodulehelt selgub, et peaasjalikult pakub Soome Tervisetooted vitamiinipreparaate ning muid toiudlisandeid, näiteks Omega-3 rasvhappeid sisaldava kalaõlikontsentraadi kapsleid.

Näiteks 360 kapslit D-vitamiini maksab kas 39,90 või 44,90 eurot – olenevalt toimeaine sisaldusest – ning peaks ettevõtte kinnitusel katma aastase vajaduse. Kalaõlikapslite tellimus maksab 39,90 eurot, selle eest saab 240 kapslit, millest piisavat neljaks kuuks.

Firma: kõik on õige

Soome Tervisetooted OÜ esindaja ütles Geeniusele, et loomulikult on internetis palju infot, mis tihti tõele ei vasta. “Iga olukorda on alati vaja eraldi vaadata,” öeldi klienditeeninduse üldiselt e-mailiaadressilt.

Firma rõhutas, et tooteid nad nendele klientidele ei saada, kes pole neid tellinud. “Neile, kes soovivad meie tooteid tellida, räägitakse kindlasti ka millised on meie toodete tellimise tingimused,” lubas Soome Tervisetooted.

Kliendid, kes kõnes ütlevad, et nemad tooteid ei soovi, neile tooteid ka ei saadeta, väitis firma.

Sealhulgas mainitakse klienditeeninduse kinnitusel ära, et tegu on jätkutellimusega ning lepitakse kokku sobilik saatmise intervall. Täpsustatakse üle posti aadress ja kontaktiks telefoninumber. “Lisaks antakse ka teada, kuidas on võimalik oma tellimusest loobuda või intervalli muuta,” lisas firma.

Küsimuste korral või vale arusaamise korral on lihtne ettevõttega ühendust võtta telefoni teel, meili teel või Facebooki kaudu. “Me vastame esimesel võimalusel ja alati püüame leida sobiva lahenduse kliendiga või vastuse tema küsimusele,” lubati klienditeenindusest.

Veel kinnitas Soome Tervisetooted, et kliente inkassosse saata neil huvi ei ole. “Kliendid, kes on teinud meile tellimusele, saavad arve koos toodetega, peale mida on päris palju aega arve tasumiseks,” öeldi klienditeenindusest.

Pärast maksetähtaja möödumist püütakse firma teatel kliendiga ühendust võtta nii elektroonilisel teel, saates sõnumi kui ka meenutame maksmata arvet paberkandjal ning püüdes ühendust võtta telefoni teel. See võib võtta ka mitu kuud.

“Oleme alati püüdnud klientidele vastu tulla nende arvete maksmise osas, pikendades vajadusel maksetähtaegasid, võimaldame tasuda arveid mitmes osas. Samuti on võimalik saadetis meile tagasi saata. Ka sellisel juhul tühistame arve täielikult,” öeldi klienditeenindusest.

Samas ütles Soome Tervisetoodete esindaja, et kuna tellimusi saadetakse posti teel, juhtub aeg ajalt, et saadetised lähevad teel kaduma ega jõua näiteks postkasti või ei jõua need firmani tagasi, kui klient on teinud tagastuse.

“Seetõttu ongi väga oluline meie jaoks, et inimesed meiega ühendust võtaksid või vähemalt vastaksid meie kõnedele. See on ainus viis saamaks teada, et midagi on valesti,” öeldi klienditeenindusest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.