Uudis

Klient liisinguga hädas: autot ei saa maha müüdud, kuna pank väljastab arvet kolm nädalat

Rahageeniuse toimetusele kirjutas lugeja Mattias (nimi muudetud), kes ei saa oma autot maha müüdud, kuna pangast võtab liisinguarve kätte saamine ebamõistlikkult kaua aega.

“Hetkel on Luminor liisingus väga kummaline olukord,” rääkis Mattias. “Tahan autot müüa, milleks peab Luminor arve väljastama, aga see võtab aega kolm nädalat.”

“Kui mul tuleb potentsiaalne ostja, kes soovib autot soetada SEB liisinguga ja vahepeal möödub kolm nädalat, siis äkki inimene polegi enam huvitatud,” ütles ta. “Ja siis tuleb ostja Swedbanki liisinguga ja hakkab uuesti trall pihta.”

Mattiase sõnul peaks arvete vormistamine võtma aega viis minutit ja auto edasimüümine liisingusse peaks olema lihtne ja kiire. “Ajupurustav olukord, nagu lõksus oleksin. Luminori liisingu telefonile helistades kurdavad ka töötajad, et ägavad suure koormuse all,” sõnas mees.

Luminori kliendikommunikatsioonijuht Martin Kõrv ütles, et kohati on liisingus olnud tõesti tavapärasest suurem töökoormus. “Mõistame, et see olukord valmistab kliendile ebamugavust ning tegeleme aktiivselt sellega, et kliendid saaksid vastused kiiremini,” sõnas Kõiv.

Kõiv ütles samas, et hetkel ei tohiks pangal olla ühtegi ennetähtaegset liisingu lõpetamise päringut, mis on olnud ootel kolm nädalat.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.