Uudis

Ebaseaduslik apteek teenis Margus Linnamäele ligi 2,5 miljonit eurot kasumit

Suurärimees Margus Linnamäe.Foto: Scanpix

Harju maakohus mõistis esmaspäeval Apotheka kaubamärgi all tegutsevalt Terve Pere Apteek OÜ-lt Põhja-Eesti regionaalhaigla kasuks 711 000 eurot. Nimelt oli Margus Linnamäele kuuluv apteek 2017. aastast keeldunud Mustamäelt välja kolimast.

Kui sisse nõutav summa jääb alla miljoni euro, siis tulu, mis Margus Linnamäele alles jääb, on ilmselt oluliselt suurem. Maarjamõisa haiglas tegutseva apteegi omanik Kalle Kurvits on varem ERRile öelnud, et PERHis töötava apteegi kuukäive võib ulatuda märgatavalt üle miljoni euro.

Keelatud aja jooksul 20 miljonit eurot

Arvestades, et Apotheka on PERHiga vägikaigast vedanud 2017. aasta sügisest, võib hinnata, et kokku on apteek teeninud vaidlusaluse 589 päeva ja enam kui 19 kuu jooksul jämedalt 20 miljonit eurot müügitulu.

Kui arvestada apteegi kasumlikkuseks pigem konservatiivselt 12%, teeb see kokku 2,4 miljonit eurot kasumit. Kui arvestada siit maha 711 000 eurone hüvitis, jääb kasumiks ikkagi üle 1,7 miljonit eurot.

Samas on ebaselge, kas seda lahutustehet üldse peaks tegema, kui hüvitise näol on tegu maksmata üüri tagantjärele tasumisega. Sel juhul tuleks see summa arvestada normaalsete tegevuskulude sisse ja ei tohiks kasumi arvestust mõjutada. Küll aga tuleks siit maha võtta viivised 7% aastas – mis aga ei saa kuidagi ulatuda üle 100 000 euro.

Lühidalt: Margus Linnamäe on Eesti ilmselt magusaimalt apteegipinnalt ebaseaduslikult teeninud kõvasti üle 2 miljoni euro kasumit.

Pooled vaidlevad apteegipinna vabastamise üle. Apotheka üürileping PERH-is lõppes 2017. aasta 2. oktoobril. 2017. aasta juulis korraldas PERH üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.

Maakohtu otsuse saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus 30 päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.