Uudis

Kõige ihaldusväärsemad töökohad on selgunud

Kõige tahetumaks osutus Wise.Foto: Scanpix

2021. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti tänavu Wise. Esikolmikusse jõudsid veel LHV Pank ja Bolt Technology, selgub tööportaali CVKeskus uuringust. 

Kümne kõige ihaldusväärsema tööandja sekka esikolmiku järel valiti Telia Eesti, Pipedrive, Elisa Eesti, Playtech Estonia, Swedbank, Eesti Energia ja Nortal. Atraktiivsed on töövõtjate hinnangu põhjal ka Microsoft, Cleveron, Veriff, SEB Pank, ABB, Tallink, Helmes, Scoro Software, Testlio ning politsei- ja piirivalveamet — need ettevõtted pääsesid ihaldusväärsete tööandjatena edetabeli teise kümnesse, teatas CVKeskus. 

IT valdkond on kõige atraktiivsem

“Infotehnoloogiasektor on selgelt vallutanud eestimaalaste südamed — enam kui iga teine vastaja tõi uuringus esile, et Eesti kõige atraktiivsemad tööandjad tegutsevad just IT valdkonnas,” ütles tööportaali turundusjuht Henry Auväärt.

Kõrgelt hindasid vastajad ka finants- ja pangandussektorit ning turundusvaldkonda, mida pidasid ihaldusväärseks vastavalt 36 protsenti ja 18 protsenti töövõtjatest.

Wise’i Ühendkuningriigi tootejuhi Lars Trunini sõnul motiveerib tänapäeva töötajat nii võimalus maailma väärtust luua ja inimesi aidata kui ka oma ala ekspertidega koos töötades ise kiiresti areneda. 

Oluline on paindlikkus, õiglane töötasu ja head juhid

Ka Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu tulemused peegeldavad töötajate huvi tööandjate vastu, kes pakuvad häid arenguvõimalusi. “Kolm kõige enam esile toodud omadust, mis vastajate sõnul atraktiivseid tööandjaid iseloomustavad, olid võimalus arendada oma teadmisi ja oskusi, tööandja suutlikkus pakkuda tööturul konkurentsivõimelist töötasu ja paindlik tööaeg, mis annab töötajatele vabaduse ise oma aega planeerida,” märkis Auväärt.

“Sealjuures pidasid nooremad kui 27-aastased vastajad oluliseks leida tööandja, kes pakub häid arenguvõimalusi ja võimalust karjääri teha, vanemad kui 27-aastased töövõtjad hindasid aga tähtsamaks tööandja suutlikkust pakkuda konkurentsivõimelist töötasu ja tugevat juhtimiskultuuri,” lisas Auväärt.

Lõuna-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Playtech Estonia. Koha esiviisikus pälvisid Lõuna-Eesti töövõtjate seas ka Bolt Technology, Wise, Pipedrive ja LHV Pank.

Lääne-Eesti töövõtjad valisid Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Elisa Eesti, esiviisikusse pääsesid ka Cleveron, Swedbank, Bolt Technology ja LHV Pank.

“Eesti ihaldusväärseim tööandja” on tööportaali CVKeskus iga-aastane uuring, milles töövõtjad valivad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid. Tänavune uuring kestis augustist septembrini ja sellesse andis oma panuse rohkem kui 3100 töötajat üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.