Eesti asemel päikeselisest Taist töötavad tarkvaraarendajad jagavad kaugtöönippe

"Tais on õues tööd teha märksa mugavam kui Eestis. Sääsed ei tüüta nii palju, herilasi pole üldse, ei ole niivõrd tuuline," räägivad Kelian (vasakul) ja AnneliFoto: Ingrid Kaasik

Anneli, Ingrid ja Kelian on tarkvaraarendajad Eesti tarkvaraarendusettevõttes Mooncascade. Selle aasta jaanuaris jätsid nad sombuse Eesti selja taha ja teevad paar nädalat tööd hoopiski päikselises Chiang Mai linnas Tai põhjaosas.

“Mõte kaugtööst oli meil tööl köögivestlustest käinud läbi päris palju – küll unistusena töötada soojalt maalt või ka suvel metsamajakesest või mere äärest,” meenutavad nad.

Et nii mõneski Eesti ettevõttes seda tehtud on, uurisid nad sõprade kogemusi ja kui idee oli küps, läks vormistamine kiirelt. “Nädalavahetusel otsisime võimalikud lennuvariandid välja ja järgmine nädal lõunalauas said piletid ära ostetud.”

Minna otsustati kindlasti jaanuaris, mis on pikk ja pime kuu. “Sõelal olid veel Kanaarid, aga vaadates ilmaennustusi tundus, et jaanuaris võib seal vihma sadada ja temperatuur jääb 20 kraadi juurde. Otsustasime, et ei jää lootma ilmataadile ja heale õnnele ning võtame sellise koha, kus on kindlasti soe ja ilus ilm.”

Chiang Mai kasuks otsustati, kuna seal on rahulikum kui Bangkokis või rannakuurortides ning see on väga turvaline linn, kolmele naisele; kaasa aitas ka sobivate lennupiletite leidmine.

Hea internetiühendus tagab töö sujumise

Anneli, Ingridi ja Keliani koduks Tais on Airbnb maja, mis valiti selle järgi, et seal saaks süüa teha, oleksid lauad töötamise jaoks ning hea internetiühendus. Nad uurisid infot ka kohalike ühiskontorite kohta, aga nende järele pole vajadust tekkinud, kuna majas on väga mugav tööd teha.

“Kuna oleme Chiang Mai tudengirajoonis – täpsemalt Nimmanhaemini rajoonis, kus on palju ülikoolihooneid ning tudengikohvikuid -, siis on internetiühendus üllatavalt väga hea. Kõikides kohvikutes on tasuta väga kiire wifi ja meil Airbnbs ka. Tundub, et siin on lihtsam turvalise ja kiire wifiga ühenduda kui Eestis.”

Arendajatena on neil võimalik hea internetiühenduse korral ükskõik kust tööd teha – kood on arvutis, koosolekud toimuvad läbi videokõnede.

Ajavahe tööd ei sega

Kuna Mooncascade’is ollakse kaugtööga harjunud, siis tööandja nõusse saamisega probleeme polnud. “Leppisime lihtsalt oma projektijuhtidega kokku, mis kella ajal tööd teeme ja kindlasti kättesaadavad oleme.”

5-tunnine ajavahe Eestiga ei sega. “Plaanisime kohe algusest, et töötame Eesti aja järgi – nii on töökaaslastel lihtsam meiega koosolekuid tehes arvestada,” räägivad naised. “Hommikul käime linna ja vaatamisväärsusi avastamas. Pärastlõunal teeme Airbnb majas tööd. Õhtul, kui teistel on Eestis lõuna, käime õhtust söömas ja siis töötame Tai aja järgi kella 22ni,” kirjeldavad nad oma päevakava.

Nende sõnul tuleb kasuks, et kõigil neist on olemas varasemast kaugtöö kogemus, näiteks ülikooliõpingute kõrvalt. “Oleme ajaplaneerimisega üllatavalt hästi hakkama saanud. Tulime siia ikkagi kindla teadmisega tööd teha, lihtsalt veidi soojemasse keskkonda.”

Kaugtöötaja profinipid: õige elupaik ja kindel päevakava

Neile, kes samuti võõrsil töötamisest mõtteid mõlgutavad, soovitavad naised aegsasti läbi mõelda päevaplaani – millal teha tööd, millal vaatamisväärsusi avastada ning niisama basseini ääres puhata. “Välismaale reisides võib tekkida tahtmine väga palju näha ja teha, kuid enda jaoks tuleks selgeks mõelda, et kuna tegu on tööreisiga, siis kõike kindlasti ei jõua.”

Samuti soovitavad nad valida majutuskoha, kus oleks mugav tööd teha ehk olemas söögitegemisvõimalus, nurgad töötegemiseks ja hea internet.

Kui Airbnb internet siiski kehvapoolseks osutub, on mõistlik otsida mōni kohalik odav internetipakett, mida mitme peale kasutada, jagavad nad teistelt kaugtöötajatelt kuuldud soovitusi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.