Kolmandik eestlastest kavatseb kümne aasta jooksul elektriauto osta

Kui pikemalt kaubanduskeskusesse minna, tasub ka autole juhe järgi pista. Pildil laadimine T1 kaubanduskeskuse parklas.Foto: Hans Lõugas

Autofirmade lubadus toota tulevikus üha rohkem elektriautosid ja inimeste endi soov panustada keskkonna hoidmisesse on pannud kolmandiku eestlastest prognoosima, et nad ostavad elektriauto juba lähima kümne aasta jooksul, selgub Swedbanki uuringust.

Lähima kümnendi jooksul loodavad elektriauto osta 32 protsenti eestlastest, rohkem kui kümne aasta pärast 25 protsenti ja üldse ei pea elektriauto omamist tõenäoliseks 23 protsenti eestlastest. Viiendik vastanutest ei osanud asjast midagi arvata.

„Elektriautod on kõige keskkonnasõbralikumad alternatiivid tänastele bensiini- ja diisliautodele ning väga paljud inimesed sooviksid neid juba endale soetada,“ ütles Swedbanki erakliendi liisingutoodete valdkonnajuht Karin Saar. „Kuna elektriautode hind on praegu veel fossiilkütustel sõitvatest autodest oluliselt kõrgem, lükatakse ostuplaani hinna tõttu edasi, aga huvi on nende vastu juba selgelt suur.“

Et hind ei oleks nii suureks takistuseks, pakub Swedbank keskkonnasõbralikele autodele soodsama intressiga liisingut. 2020. aastal ostsid Swedbanki kliendid Baltikumis kokku enam kui 1000 keskkonnasõbralikku autot, enim ehk 450 neist Eestis. Praegu on Eestis umbes iga kümnes liisinguga ostetud auto madala või nullemissiooniga hübriid- või elektrisõiduk.

Küsitlusele vastajate hinnangul innustaks neid puhtamat autot ostma odavam hind (44 protsenti) ja paremad finantseerimistingimused (40 protsenti). Lisaks toodi välja madalamaid kasutamiskulusid (28 protsenti), tehnilised lisavõimalused (22 protsenti), soov panustada kliimasaaste vähendamisesse (16 protsenti) ja maksusoodustused (12 protsenti).

Uuringus osales tuhat Eesti elanikku ja see viidi läbi tänavu veebruaris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.