Uudis

Kolme lapse ema Mai-Liis Raidaru: kuidas ma proovisin kulusid tabelisse kirja panna

Kuidas ma olen siiani majanduslikult nii hästi hakkama saanud, et isegi kuu lõpus on teinekord raha, see on müstika. Võimalik, et see on mu meeletu töötahe, mis mind vee peal on hoidnud. Või siis riik, kes maksab mulle iga kuu 500 eurot lihtsalt selle eest, et mul on kolm last.

Jaanuari alguses võtsin end kokku. Küsisin sõpradelt mingeid tabeleid, kuhu oma kulud kirja panna, mõtlesin sellele palju, pidasin vaikselt plaani, mida teen rahaga, mis nüüd ju järele hakkab jääma (ilmselgelt on kulude kirjapanek ning ühtäkki üleliigne raha minu silmis täpselt sama).

Tabel kaotas paberile

Tuttava poolt eeltäidetud tabel käes, hakkas täitmine. Jõudsin seda teha paar rida, kuid siis tuli elu vahele ning jäi nädalaks soiku. Kuna selleks ajaks oli kuu juba keskpaigas, otsustasin teha vaid ühe nädala ülevaate ning seda nagu üks õige keskealine inimene tegema peab: kirjalikult suvalise paberitüki peale. Ja see töötas! Selline süsteem meeldib mulle kordades rohkem kui digitaalne.

Mida ma õppisin?

  1.  Elan Kiilis, kus Circle K-d pole. Vaadates, mis summasid ma seal kulutan ja kui regulaarselt ma seal käin, võiks vabalt ka Kiilisse putka püsti panna ning ma hoiaks neid vee peal küll. Teinekord ostaks isegi kütust!
  2. Söögi peale läks, nagu arvasin, u 130-150 eurot nädal.
  3. Nädala kulu, nii et ei peaks hullult kokku hoidma, on u 350 eurot.

Lootsin vähemaga läbi ajada

Tegelikult ma lootsin, et nädala kulud on umbes 250 eurot. Samas, selle summa sees sai makstud ära üks väike võlg. Ning kuna vanemat poissi on haaranud oma toa sisustamise hullus, siis temaga käisime päris palju mööda vanakraamipoode. Oleme mõlemad nende poodide fännid, tema vist nüüdseks isegi veidi enam. Saime sealt peegli, peeglilaua, paar pilti seinale, mõne kujukese aknalauale.

Lubasin endale, et kui aega veidi enam, siis teen neid ülevaateid ka edaspidi. Terve kuu oma käib mulle üle jõu, ma pole nii korralik inimene, pea on kogu aeg laiali otsas. Numbrid tekitatavad minus üldse koheselt väsimust. Aga see on seda väärt!

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.