Uudis

Konkurent tervitab IKEAt krüptilise ninanipsuga: odavaim valik pole alati kõige mõistlikum

IKEA Eesti poodide kaup hilineb.Reuters/Scanpix

IKEA avas eelmisel nädalal Eestis oma väljastuspunkti ja e-poe. Tundub, et see on aktiivsemalt turundusega tegutsema pannud ka teised mööblipoed.

IKEA nime mainiva reklaamkampaaniaga on välja tulnud näiteks mööblipood ISKU. “Tere, IKEA! Mõistlik hind või “mõistlik hind?” seisab reklaamis.

Reklaami peale klikkides näeb vähe pikemat selgitust. “Soovime panna inimesi mõtlema oma valikutele. Alati ei ole odavaim valik mõistlik valik. Kuna mööblit ostetakse siiski pikemaks ajaks, siis on mõistlik valida mööbel, mille hind ja kvaliteet on tasakaalus. Samuti on see ka loodussõbralik ja ökoloogiline valik. Soovime tervitada IKEA saabumist Eestisse.”

Kodulehel seisab, et ISKU alandas aasta tagasi kõikide oma toodete hindu kuni 40% ja seega pole vaja allahindluseid oodata.

Miks peaks klient IKEA asemel neid eelistama ja miks IKEAs ostlemine mõistlik pole? ISKU turunduskoordinaator Jan Lepamaa vastas, et nad ei taha kampaaniaga öelda seda, et IKEAs ostlemine pole mõistlik ega ka seda, et keegi peaks eelistama ISKUt IKEAle.

“Pigem tervitame IKEA tulekut Eestisse, ning soovime vaid inimestele meelde tuletada, et odavaim valik pole alati mõistlik valik,” sõnas ta.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.