Uudis

Kontroll leidis tuntud Eesti auditibüroos olulisi rikkumisi

Deloitte.Scanpix

Audiitortegevuse järelevalve nõukogu otsuse kohaselt rikkus Deloitte Audit Eesti audiitorteenuse aluspõhimõtteid ning nõukogu trahvis ettevõtet 10 000 euroga.

Nõukogu tuvastas Deloitte’i kvaliteeti hinnates töövõtu, mille käigus oli ettevõte osutanud keelatud auditivälist teenust ning esitanud kliendile ebatäpseid andmeid ning rikkunud ka eetikakoodeksi nõudeid, teatas nõukogu.

Kvaliteedikontrolli kohaselt ei saa seega hinnata Deloitte’i kvaliteeti kõrgeimatele nõuetele vastavaks ja nõukogu rakendas ettevõttele distsiplinaarkorras trahvi 10 000 eurot ning hindas ettevõtte kvaliteeti hindega “kollane”.

“Senises järelevalvepraktikas pole varem BIG4 ettevõtte kvaliteeti selliselt alandatud. Loodan, et Deloitte teeb sellest protsessist omad järeldused ja on tuvastatud puudustega juba tõsiselt tegelenud,” ütles nõukogu esimees Siim Tammer.

“Audiitorteenuse kvaliteet Eestis on hea ja sellised kaasused pigem muudavad seda veelgi tugevamaks. Järelevalve kindlasti teeb kõik, et audiitorettevõtete ja vandeaudiitorite töö ka edaspidi oleks ühtlasel kõrgel tasemel,” lisas Tammer.

Audiitortegevuse järelevalve nõukogu (AJN) on sõltumatu järelevalveorgan, mille ülesanne on korraldada järelevalvet avalikes huvides ning võtta meetmeid audiitortegevuse arengu eelduste loomiseks, vandeaudiitori kutsetegevuse kvaliteedi saavutamiseks ja selle kaitsmiseks.

AJN-i üheks kohustuseks on viia läbi audiitorettevõtete kvaliteedikontrolle, seda iga-aastaselt kinnitatud kvaliteedikontrolli valimile. AJN annab kvaliteedikontrolli lõppedes audiitorettevõtte kvaliteedile hinnangu kas “roheline” – audiitorteenuse kvaliteet vastab nõuetele; “kollane” – audiitorteenuse kvaliteedis esinesid vähemolulised puudused, täiustamine nõutav; “oranž” – audiitorteenuse kvaliteedis esinesid olulised puudused, täiustamine nõutav või “punane” – audiitorteenuse kvaliteet ei vasta nõuetele, oluline täiustamine nõutav.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.