Uudis

Koondamiste arv kasvas, enim töötuid lisandus Tallinnas ja Harjumaal

Rahaga võib kitsaks minna.Shutterstock

Eesti töötukassa möödunud nädala ülevaate kohaselt ületas registreeritud töötutte arv 40 000 piiri ja töötuse määr on nüüd 6,2%. Töötuse arv kasvas nädalaga 4%, kuuga 9% võrra.

Viimasel paaril nädalal on märgata olulist töötuks registreerimise aktiivsuse kasvu, kuid eelmisel nädalal oli töötuks registreerimisi mõnevõrra vähem kui eriolukorra alguses. Registreeritud töötuid lisandus eelmisel nädalal (23-29.03.2020) 2059, üle-eelmisel nädalal (16-22.02.2020) oli see number suurem – 2312.

Registreeritud töötus kasvas nädalaga kõikides maakondades, kõige enam Tallinnas ja Harjumaal, kus töötuid lisandus 5,4%. Nendele järgneb Raplamaa (4,7%) ja Saaremaa (4,6%).

Võrreldes üle-eelmise nädalaga suurenes aga eelmisel nädalal koondamisteate esitanud asutuste/ettevõtete arv. Eelmisel nädalal esitas koondamisteate 26 asutust/ettevõtet, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 424 töötajat. Kõige enam koondatavaid on eelmise nädala teadete alusel majutuse- ja toitlustuse tegevusalal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.