Uudis

Koroonapiirangute eiramise eest saab korraliku trahvi. Üks inimene on juba saanud viimase hoiatuse

Politseinikud.Foto: Politsei- ja piirivalveamet.

Kui valitsuse eriolukorra korraldusi eirata, võib politsei- ja piirivalveamet määrata 2000 euro suuruse sunniraha.

Politsei pressiesindaja sõnul ei ole nad veel ühegi inimese puhul, kes eriolukorra korralduse tõttu peaks viibima karantiinis, sunniraha rakendanud.

Küll aga tehti eile ühele eakale jõgevamaalasele viimane hoiatus kuna ta on välismaalt naasmise järgselt eiranud 14 päevast karantiini ning korduvalt mitme päeva vältel poes käinud.

Politsei on reaalselt valmis sunniraha määrama

Eriolukorra juht, peaminister Jüri Ratas on kehtestanud mitmeid eriolukorra ajal kehtivaid korraldusi, mille eiramisel võib politsei- ja piirivalveamet (PPA) rakendada sunniraha summas 2000 eurot.

Sunniraha saab inimesele määrata, kui ta ei viibi välismaalt naasmise järgselt 14 päeva karantiinis, kui ta ei hoia avalikus ruumis teistest inimesest vähemalt kahemeetrist distantsi või kui avalikus ruumis kohtub enam kui kahest inimesest koosnev grupp inimesi.

Enam kui kahe inimese kogunemise keelu kehtestas valitsus eile, see ei kehti ühiselt liikuvatele peredele.

PPA pressiesindaja Kerly Virki sõnul lähtuvad politseipatrullid juhisest, mis soovitab neil kogunevad grupid saata laiali. Pressiesindaja sõnul on see alaealiste puhul seni ka toiminud ning sunniraha määramise vajadust ei ole olnud.

Kuigi hetkel ei ole veel õhus isegi teoreetiliselt võimalust, et politsei hakkaks sunniraha mõnele alaealisele määrama, on Virki sõnul ilmne, et selle tegemisel lasub tasumise kohustus lapsevanematel.

“Kui me näeme, et see [väljas viibimine – toim.] on tahtlik eiramine, pahatahtlik tegevus ajal, mil kõik teised püsivad kodus, siis me kindlasti karmistame meetmeid ja sunniraha tuleb. See ei ole teoreetiline hirmutusmeede, vaid oleme valmis seda välja kirjutama neile, kes ei taha asjast aru saada,” lisas pressiesindaja.

Suulisi hoiatusi on politsei teinud mitmeid ja peaasjalikult on neid tehtud välismaalt naasnud inimestele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.