Uudis

Koroonast pihta saanud Eesti inimest saavad tasuta osaleda maailma tippude veebikursustel, valik on ülisuur

50 000 koroonakriisis pihta saanud Eesti inimest saavad tasuta Coursera kursustel osaleda.Foto: Shutterstock

Alates tänasest on töötutel ning koroonaga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik tasuta osaleda Coursera e-kursustel.

Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

“Julgustame kõiki õppimisest huvitatuid ka ennast kuni septembri lõpuni registreerima ning kindlasti kahe nädala jooksul õppima asuma, sest praegune tasuta võimalus õppida kehtib vaid aasta lõpuni,” ütles otsiaalministeeriumi asekantsler Sten Andreas Ehrlich.

Ta lisas, et piiratud pole läbitavate kursuste arv, kuid registreerituna tuleks kindlasti kahe nädala jooksul õppima asuda, et mitte kaotada kohta kursustel.

Coursera toetab tasuta õppimist kriisi mõjude leevendamiseks oma algatuse Workforce Recovery Initiative raames koostöös Eesti ministeeriumite ja töötukassaga.

Mida õppida saab?

Sisuliselt on pakkumises kõik Coursera kursused. Kokku on pakkumises pea 300 võõrkeelsete e-õppe kursut maailma tippülikoolidelt ja tehnoloogia suurfirmadelt.

Pärast kursuse läbimist saab tõendi omandatud teadmiste ja oskuste kohta. Kui tavaliselt on kursuse läbimist tõendava sertifikaadi saamine tasuline, on see COVID-19 kriisi tõttu 2020. aasta lõpuni siin lehel kursusele registreerudes tasuta.

Kursuste valikus on muuhulgas IT-valdkonna, andmeteaduse, üld- ja tööoskuste, sotsiaalteaduste, ettevõtlus- ja turundusalaseid ja muid seesuguseid kursusi.

Coursera kursused on enamasti inglise keeles. Õppimiseks on tarvis tagada ligipääs arvutile ja internetile.

Kes ja millele ligipääsu saab?

Tasuta ligipääsu kursustele ja tunnistustele nende läbimise eest pakutakse töötutele ning koondamisohus või COVID-19 kriisi tõttu kannatanud valdkondade töötajatele. Ühe riigi kohta pakutakse võimalust kuni 50 000 õppijale.

Registreerudes saad hiljemalt kahe tööpäeva jooksul ligipääsu Courserasse. Kui kohti jätkub, saad valida pea 300 kursuse seast ja neile registreeruda kuni 28. septembrini.

Kursuseid saad läbida ja tasuta tunnistusi saada kuni 2020. aasta lõpuni. Läbida võid nii palju kursusi, kui soovid. Alates 2021. aastast saad kursustel osaleda vastavalt Coursera tavatingimustele. 

Registreerida saab end haridusportaalis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.