Uudis

Koroonaviirusega hirmutanud Eesti petukauplus sai tarbijakaitseametilt hoiatuse

Foto on illustratiivne.Shutterstock

Eesti firma Novads OÜ, mis on pahameelt tekitanud tuhandetes tarbijates üle maailma, sai eile tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ametilt (TTJA) sunniraha hoiatuse, mis tähendab, et ettevõttel on sunniraha vältimiseks üks nädal aega rikkumised kõrvaldada.

Novads OÜ on seotud kümnete veebipoodidega, nende seas Hyperstech, CoolAir, Clearview, Dronexpro, Tactwatch jt. Tavaliselt saabub aga antud e-poodidest tellitud kaup katkise või poolikuna ja tarbijatel on raskuseid poest raha tagasi saamisega.

Hiljuti sattus firma ka Suurbritannia reklaamstandardite ameti hambusse, kuna ettevõtte hirmutab inimesi oma näomaskide reklaamides koroonaviirusega.

TTJA kommunikatsioonieksperdi Anne-Mai Helemäe sõnul tegi amet ettevõttele sunniraha rakendamise hoiatuse 1. aprillil ja Novads OÜ-l on aega 9. aprillini eemaldada õigusrikkumised.

Helemäe selgitas, et amet algatas 2018. aastal Novads OÜ suhtes järelevalve menetluse Belgia majandusinspektsiooni peadirektoraadi esitatud taotluse alusel.

“Menetluse käigus 2019. aastal selgus, et Novads OÜ ei olnud enam seotud menetluse aluseks olevate kodulehekülgedega. Nüüd 2020. aastal selgus, et Novads OÜ on taas seotud veebilehtedega, mis paneb toime õigusrikkumisi,” rääkis Helemäe.

Ettevõte on TTJA mustas nimekirjas, kuid seda veebilehtedega, mis enam ei tööta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.