Uudis

Kriis kohal: töötukassasse lisandub päevas sadu inimesi, töötajaid juurde ei otsita

Töötukassa nimel levibFoto: Shutterstock

Tööjõuportaalide kuulutuste arv on pärast eriolukorra väljakuulutamist Eestis kukkunud pea poole võrra. Töötukassasse lisandub päevas sadu töötajaid, kusjuures kriisikoldeks on kujunemas Kunda.

Kuigi täpsemad trendid selguvad uuel nädalal, siis näiteks CV onlines kukkus töökuulutuste arv ainuüksi sellel nädalal 40 protsenti, ütles Geeniusele portaali turundusjuht Maris Viires.

Ka Töötukassal on käed-jalad tööd täis. Registreeritud töötute arv on hakanud kasvama. Kui tänase seisuga on töötuna ametlikult arvel 38 045 inimest, siis veel märtsi alguses oli neid 1500 võrra vähem, täpsemalt 36 539. Sel nädalal on esmaspäevast kolmapäevani arvele tulnud 1235 inimest.

Seejuures eriolukoorast põhjustatud kollektiivseid koondamisi on praeguseks ette tulnud neli, teatas amet Geeniusele. Üks turismiettevõte, üks pesumaja, üks vedude ettevõte ja üks majutusettevõte. Kokku on neist koondatud 36 inimest.

Lisaks on Töötukassal info ühe Pärnu kohviku kohta. Hetkel pole veel ametlikult kinnitust, aga ilmselt saab sellest viies eriolukorra ohver ning töö kaotab veel viis inimest.

Et suurkoondamisi ära hoida, plaanib valitsus ettevõtetele toetust pakkuda ning maksta raskustes ettevõtetele osa inimeste palgast kinni. See on vaid osa suurest majandusprogrammist – majandusse süstitakse raha kokku 2 miljardit eurot.

Kundas keerulised ajad

Kui viiruse leviku keskused on Harjumaa ja Saaremaa, siis koondamised on kõige valusamalt tabanud hoopis Lääne-Virumaal asuvat Kundat. Sel nädalal on juba kaks sealkandi ettevõtet teatanud rohkearvulisest koondamisest. Kunda Nordic Tsement teada, et nende tehases jääb tööta 78 ning Kunda Trans lõpetas töösuhte 21 inimesega.

Ka uute tööpakkumiste arv näitab madalseisu. Märtsis on Töötukassas lisatud 2329 uut tööpakkumist ning kuigi kuu on alles poole peal ning keeruline varasemaga võrrelda, siis võib siiski julgelt väita, et eelmise kahe aasta märtsile jääb see alla (nii 2018 kui ka 2019 lisandus märtsis 5000 tööpakkumist ja üle selle). Juba praegu ennutab Töötukassa, et märtsist saab aasta kõige nõrgem kuu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.