Uudis

Kriisiaja palgahüvitist said esimese nädalaga kümned tuhanded töötajad

Töötuskindlustusmakse jääb samale tasemele kui seni.Foto: Shutterstock

Eelmisest nädalast saab taotleda koroonakriisi leevendamiseks makstavat töötasu hüvitist. Võimalust on ka väga aktiivselt kasutatud.

Töötasu hüvitise avalduse esitas esimesel taotlemise nädalal 4301 asutust, kes taotlesid töötasu hüvitamist kokku 25 624 inimesele, teatas töötukassa.

Hüvitist määrati möödunud nädala jooksul 3907 asutuse 22 876 töötajale. Määratud töötasu hüvitise kogukulu oli esimesel nädalal pisut üle 19 miljoni euro.

Raha on juba ka inimestele arvele jõudnud – esimesed väljamaksed tegi töötukassa 8. aprillil.

Töötuid tuli juurde vähem

Registreeritud töötute arv tõusis möödunud nädalal varasemast aeglasemalt, esitati ka vähem kollektiivse koondamise teateid, teatas töötukassa.

Pühapäevase seisuga oli töötuna arvel 44 821 inimest. Registreeritud töötuse määr on 6,9%. Töötute arv on nädalaga kasvanud 5%.

Lõppenud nädalal võeti töötuna arvele 2377 inimest. Kui võrrelda seda möödunud aasta sama ajaga, siis on töötuks registreerimine oluliselt suurem, kuid samal ajal on möödunud nädalal lisandunud uute töötute arv ligi 36% väiksem võrreldes aprilli esimese nädalaga, mil võeti arvele üle 3709 töötu. 

Eriolukorra kehtestamise algusest on töötuna arvele võetud 11 198 inimest ja registreeritud töötus on kasvanud 22% võrra. Kõige enam on uusi töötuid alates eriolukorra algusest lisandunud kaubanduse ja klienditeeninduse, ehituse ning toitlustuse, majutuse, ürituste korralduse tegevusaladelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.