Kristi Saare: No miks sa maksuametile laenu annad?

Kristi Saare on Naisinvestorite klubi asutajaFoto: Kalle Veesaar

Maksude maksmine ei täida ühtki nimest just üleliia sooja tundega. Tuleb ära teha, eesmärk on üllas, aga no toredam oleks kui raha ikka enda rahakotis oleks.

Seda enam tekitab hämmastust nende inimeste hulk, kes annavad maksuametile kokku rohkem kui 100 miljonit eurot laenu.

Uskumatu, 500 000 inimest annavad vabatahtlikult maksuametile laenu, no miks küll? Ja teeniks veel intressi, ei, täiesti intressivabalt!

Mõni mõte, mida võiks selle rahaga teha

  1. Pane tähtajalisele hoiusele, teenid vähemalt 1% intressi, mitte 0%,
  2. osta osa raha eest mõni investeerimisraamat, mis selgitab sulle, miks maksuametile laenu ei tasu anda,
  3. pane igakuiselt makse enda kogumiskontole laekuma, mitte ära oota aasta aega maksuametilt tagastust.

Mõnes mõttes on inimeste käitumine arusaadav – uus maksusüsteem tuli päris paljude kellade ja viledega, mis inimesi hirmutas ja paljud raamatupidajadki andsid nõu, et ei tasu tulumaksuvabastust kasutada, äkki ootamatud tulud on nii suured, et pead raha tagasi maksma.

Reaalsus on siiski selline, et sellest 500 000 inimesest enamikul ei ole kindlasti nii suuri ootamatuid tulusid, et maksurisk neid ähvardaks ja on niisama raha käest ära andnud.

Selle asemel, et tekitada endas säästmisharjumus ja aasta jooksul üle jäävat raha kõrvale panna, laekub maksutagastus suurema summana, mis sageli ruttu ja ebamõistlikult näppude vahelt kaob.

On aga käes aasta algus ja võimalus eelmise aasta vigadest õppida! Töökohas on õigus oma maksuvabastuse avaldust igal hetkel muuta ja teha uus.

Maksuameti kodulehel saad tutvuda eelmise aasta infoga ja selle alusel kinnipeetavat tulumaksu muuta. Pärast avalduse tegemist tasub kohe sõlmida aga püsikanne säästukontole – selle raha summas, mis enne maksuametile andsid.

Usu mind, maksuametil on piisavalt raha ka ilma sinu laenuta!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.