Kui kallis on siis ikkagi Eestis elada? Põhjalik graafik jutustab karmi tõe

EurodFoto: Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Euroopa liidu hindade visualiseerimiseks loob Eurostat iga aasta graafikud, kust saab riigipõhiselt järgi vaadata, mis kaubad on võrreldes teiste riikidega odavad ja mis kallid. Hiljuti on Eurostat avaldanud 2018. aasta andmed, mida ise nüüd uurida saad.

Vaata ise: vali ülevalt lahtrist Estonia ja seejärel kliki vasakult kauba- või teenustekategooriatele. Indeks toimib nii: 100 on Euroopa liidu keskmine. Kui riik skoorib üle saja, on teenus või kaup EL-i keskmisest kallim. Kui alla, siis odavam.

Niisiis, mida graafik Eesti kohta räägib? Head uudised kõigepealt: Eestis on väga odav helistada ja internetti kasutada ning samuti on soodsad transporditeenused. Kommunikatsiooniteenuste kategoorias on Eestist odavam vaid Poola, Leedu ja Rumeenia.

Eestis on aga röögatult kallid riided ja jalanõud. Selles kategoorias paigutume pigem Lääne-Euroopa hindade hulka. Riided on kallimad vaid Põhjamaades ja Šveitsis.

Ülejäänud kategooriate osas on Eestis pisut soodsam kui Euroopa Liidus keskmiselt, kuid seda napilt ja üldiselt on siin kallim elada kui teistes endistes idabloki riikides.

Veel huvitavaid fakte: Inglismaal on toidukaubad odavamad kui Eestis. Kõige soodsam alkohol on Bulgaarias, Eestis on see kallim kui Luksemburgis (ent teistest Lääne-Euroopa riikidest odavam). Eesti restoranid ja hotellid on kallimad kui Hispaanias.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.