Uudis

Kui oled töötu ja tahad ettevõtlusega alustada, saad peagi väga korralikku toetust

Alates aprillist peab valitsus palgatoetuse maksmiseks lisaraha leidma.Shutterstock

Valitsus peab plaani oluliselt tõsta toetust, mida saavad need töötud, kes tahavad oma ettevõtte püsti panna.

Toetust saab ka praegu ning summaks on pisut alla 4500 euro. See summa on püsinud muutumatuna juba enam kui kümme aastat ning pole valitsuse arvates enam piisav, et katta ettevõtluseks vajalikke kulusid.

Nii tahabki valitsus toetussummat tõsta, et ka kriisi ajal töötute ettevõtlikkust toetada. Summa tõuseb päris korralikult – 1500 euro jagu, jõudes 6000 euro juurde.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Muudatused jõustuks plaanide järgi uuest aastast. Valitsus prognoosib, et toetus võiks summa tõustes senisest populaarsemaks osutuda.

Mis tingimustel toetust saab?

Toetuse eesmärk on motiveerida ja toetada ettevõtlusega alustamist. Asja mõte on kõrge tööhõive saavutamine ning pikaajalise töötuse ja tööturult tõrjutuse ennetamine.

Seega peaks töötu looma ettevõtluse alustamise toetuse abil endale töökoha ja saama sissetuleku ettevõtlustulust.

Ettevõtluse alustamise toetust antakse majandustegevuse alustamiseks uue asutatava äriühingu kaudu või füüsilisest isikust ettevõtjana.

Toetuse eest tehtavad kulud peavad olema põhjendatud, läbipaistvad, detailselt kirjeldatud ja otseselt vajalikud äriplaani elluviimiseks. Toetuse kasutamise kohta tuleb töötukassale esitada ka kaks korda aastas aruanne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.