Kui palju erinevad suurte poekettide hinnad Eesti sees?

Coopi kauplus-pank.Foto: Scanpix

Teadagi, et viimase aasta jooksul Lätti sõitnud inimesed avastasid lõunanaabri juures eest hinnad, mis kipuvad olema lisaks alkoholile Eestist odavamad ka hulga teiste toodete puhul. Kas aga ka Eesti sees võib mõnest ketikauplusest olenevalt asukohast soodsamat või kallimast kaupa leida?

Suured jaeketid kinnitavad, et üldiselt on nende sama tüüpi poodides samad hinnad, ehkki kampaaniapakkumised võivad tuua hinnakõikumisi Coopi puhul saavad piirkondlikud ühistud aga ise otsustada, mis kaupade hinnaks panna.

Prisma sortimendidirektor Pille Raaliste rääkis Geeniusele, et neil kehtib sortimendis oleva 60 000 toote müügihindade kujundamisel ühtne hinnapoliitika. “Seega on samadel toodetel igal pool Tallinna, Tartu ja Narva Prismades samad hinnad,” kinnitas ta.

Samas ütles ta, et hinnaerinevusi võib esineda e-poes, kus praegu pole võimalik püsiklientidele mõeldud nädalapakkumisi kuvada.

Rimi kinnitusel on nende hinnastamise põhimõte, et kõikides hüper-, super- ja mini-Rimides on hinnad samad. Lisaks neile kauplustele on Rimil Tallinnas aga veel viis ekspresspoodi, mis enamasti asuvad kohtades, kus inimesi liigub tihti.

“Küll on aga erinevates formaatides erinevad kampaaniapakkumised ning selle määrab iga kaupluseformaadi sihtgrupp,” ütles Rimi kommunikatsioonijuht Katrin Bats. Lisaks teeb Rimi personaalseid pakkumisi vastavalt inimeste tarbimisharjumustele – klientidele on enimostetud tooted tihti soodsamad.

“Kui keegi just soovib siseriiklikku osturetke Rimi erinevate regioonide kauplustesse korraldada, siis soovitaks reisida justnimelt hüpermarketisse, sest seal on kõige laiem tootevalik ja ka suurim soodustuste hulk,” lisas Bats.

Coopi kommunikatsioonijuhi Martin Miido sõnul on nende kauplustes iga nädal mitusada toodet kampaaniahindadega ning kõik need tooted on ühesuguste hindadega, sõltumata kaupluse suurusest või asukohast.

“Kõikide muude kaupade osas on igal piirkondlikul ühistul õigus ise hindasid määrata ning mõningate toodete hinnad võivadki erineda, kuid siin ei ole ühtset reeglipära, kas odavamad hinnad on maapoodides või linnas,” rääkis ta.

Näiteks teevad Coopi piirkondlikud tarbijaühistud koostööd oma piirkonna tootjatega, mille hinnad võivad olla ka odavamad võrreldes suuremate kauplustega linnades, märkis Miido.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.