Uudis

Vaata: kui palju maksavad Eesti kroonid nüüd?

Eriti uhke pakkumine on võimalus osta sada 2-kroonist 120 euro eest. Pildil on näha ka Eesti Ühispanga pakkeriba.Foto: osta.ee

Kaheksa aastat tagasi, kui 1. jaanuaril 2011 hakkasid pangaautomaadid Eestis väljastama eurosid, oli krooni-euro kurss 15,6466. Nüüdseks on “koidulad”, “keresed” ja “jakobsonid” aga oluliselt kallimaks läinud.

Kui sul jäi omal ajal kroonikupüüre vahetamata, saad kohe teada, mis hinnaga need praegu rahaks saaksid teha. Kasutame infoallikana vahendusportaali osta.ee ja võtame aluseks “OstaKohe” hinnad, millega saab soovitud toote kohe, ilma oksjonil osalemata välja osta.

Viiekroonine on läbi teinud võimsa tõusu

Pakkumisi malesangar Paul Kerese pildiga viiekroonise ostuks leiab alates 1,5 eurost kuni 4,5 euroni välja. Viimasel juhul on kurss ametlikuga võrreldes kerkinud pea 15 korda – läheb vaja ainult 1,1 “krooni”, et osta 1 euro. Aga isegi soodsama, 1,5 eurot maksva viieka ostmisel on kurss viis korda parem kui varem – kolm ühele.

Viiekroonise tagaküljel on vaade Narva Hermanni ordulinnusele, Narva jõele ja Jaanilinna kindlusele.

50-kroonine 20 euroga

Ametliku vahetuskursiga tuleks 50-kroonise eest maksta kõigest 3 eurot. Kes aga seda praegu endale ihaldab, peab välja käristama 9,5 või isegi 20 eurot.

Helilooja Rudolf Tobiase pildiga 50-eurost emiteeriti ainult 1994. aastal, seetõttu oli ta omamoodi haruldus, mida tihti rahakotti ei sattunud.

100-kroonise eest 15 eurot

Sajakroonise levinuim hind tundub olevat 15 eurot (kurss 6,66), aga pakendis rahatähe eest on võimalik välja käia lausa 50 eurot, mis teeb kursiks kaks ühele.

Poetess Lydia Koidula pildiga sajakroonise tagaküljel on vaade Põhja-Eesti paekaldale.

Viiesajaste puudust ei ole

Kui tahad endale seinale ilusat 1994. aasta viiesajakroonist, pead välja käima 130 eurot (kurss on sel juhul 3,8), 2000. aasta väljalaske aga saad 45 euro eest (kursiga 1 EUR = 11,1 EEK).

Tagaküljel suitsupääsukest kandva Carl Robert Jakobsoni pildiga 500-krooniseid anti välja suisa viiel korral.

Krooni kurss ei ole tegelikult muutunud

Leidsid kodust portsu vanu kroone ja ei viitsi oksjonitega jamada? Eesti Panga muuseumipoes saab neid eurode vastu vahetada aegade lõpuni sellesama ametliku keskkursiga 1 euro = 15,6466 krooni.

Kroonid hakkasid huvitama? Eesti Panga kodulehelt saad rohkem teada.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.