Kui palju maksab lehm? Eestis tegutseb veebiturg, kus saab kariloomi osta ja müüa

Aberdiin-angus 2010. aastal Tartu sügisnäitusel. Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

Eesti ettevõtja Karel Kuningas on pannud püsti veebikeskkonna Karjaturg, mille kaudu saab kariloomi osta-müüa. Kes aga aktiivselt ise asjaga ei tegele, saab sealt huvitavat infot selle kohta, kui palju maksab näiteks lehm või pull.

Karjaturg.ee annab kodulehel teada, et on veebikeskkond, kuhu saab sisestada veiste ja lammaste müügikuulutusi ning ostuhuvi korral otsida endale sobivat karja täiendust. Lehekülje kasutamine on kõigile kasutajatele tasuta.

Karjaturg on eelkõige mõeldud veiste omanikele, ent ei pelga ka muid loomi. “Kui olete jaanalinnu, kaelkirjaku või mõne lihtsama eluka omanik, tahate kuulutada ja soovite seda teha hulgi siis andke endast märku info@karjaturg.ee aadressil ning karjaturg.ee arendajad vaatavad kuidas Teie mure murtud saaks,” lubab sait.

Kui palju lehm maksab?

Kuulutusi on portaalis küllaga, rohkem pakutakse loomi müügiks kui soovitakse osta. Turult leiab pulle, jäärasid, härgi, lehmasid ja kõiksuguseid muid kariloomi.

Näiteks müüakse Läänemaal kaheksat 400 kilo kaaluvat herefordi tõugu lehmmullikat. Looma hind on 550 eurot. Põlvamaal on müügiks aga juba 2006. aastal sündinud aberdiin-anguse tõugu lehm, mille eest müüja küsib 700 eurot.

Enemasti ulatuvad hinnad mõnestsajast kuni umbes tuhande euroni, mõni loom või kari maksab ka rohkem. Näiteks on Tartumaal müügis üks 900 kilo kaaluv 2006. aastal sündnud aberdiin-anguse tõugu pull, mille eest müüja küsib 3000 eurot.

Oma silmaga saab portaali järgi vaadata ning loomade hindu uurida – ning miks ka mitte loomi osta-müüa – Karjaturu saidilt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.