Uudis

Suur graafik: kui palju maksavad populaarsed kaubad ja teenused täna Eesti kroonides?

Saja krooni eest täna just väga palju osta ei saa.Foto: Scanpix

Euro tulekust on mõnda aega möödas ning enamik meist enam ilmselt hindu kroonidesse ümber ei arvesta. Vahel kulub taoline mõtteharjutus aga ära.

Näiteks karbi Sushi võib täna osta nii umbes 7 euro eest, see ei tundugi nii hull. Vanas rahas oleks selle hind aga koguni 109 krooni, mis mõne suutäie eest tundub kuidagi krõbedavõitu.

Teisalt ongi elu kallimaks läinud ja kasvanud on ka palgad. Näiteks keskmine brutokuupalk oli 2010. aasta III kvartalis vahetult enne euro kasutuselevõttu 11 874 krooni (759 eurot) ja brutotunnipalk 72 krooni (4,60 eurot).

Mõne kauba hind on aga ka ka palgakasvust ette tormanud! Näiteks parkimine Tallinnas on täna oluliselt kallim kui 8 aastat tagasi ning keskmise kuupalga eest saab vähem parkida kui toona.

Seitsmepenikoormasaabastega on kõrgustesse liikunud ka McDonaldsi müüdava Big Maci hind ning täna saab neid kuupalga eest vähem kui 8 aastat tagasi. Vanas rahas maksab üks burger juba 57 krooni!

Enamiku toidukaupa saab täna aga kuupalga eest oluliselt rohkem kui enne euro tulekut.

Eestis tuli euro ametliku valuutana käibel 1. jaanuaril 2011 ja Eesti kroonid vahetati eurode vastu fikseeritud kursiga 15,6466.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.