Uudis

Kui reisides seda pangaautomaati näed, siis ära sealt raha välja võta

Euroneti pangaautomaat Kreekas Santorinil. Ole sellistest masinatest raha välja võtmisega ettevaatlik.Foto: Martin Mets

Viimastel aastatel on paljudes riikides üles pandud Euroneti pangaautomaadid. Tihti asuvad need kohtades, kus liigub palju turiste ning automaate võib ühes kohas vaid mõnekümne meetrise vahega olla väga mitu.

Nende kasutamisel tuleks aga olla väga ettevaatlik – Euroneti küsitav tasu kipub olema väga kõrge ning pakutav valuutakurss ametlikust märksa kehvem. Pigem tasub kasutada kohalike pankade automaate.

Võid kaotada 15% rahast

Näiteks märgib reisiblogi Travelling Claus, et Euroneti automaatide kasutamine võib tähendada, et kaotad 15% väljavõetavast summast. Blogipidajal on Euronetiga eriti kehvad kogemused Ungarist ja Poolast.

Portugali uudisteportaal Algarve Daily News hoiatab, et Portugalis tuleb näiteks 200 euro välja võtmise eest maksta 15 eurot teenustasu. 50 euro väljavõtmisel on tasu 6,24 eurot ning 20 euro puhul 3,95 eurot. Seejuures ei pruugi masin selgelt märku anda, kui suured tasud on.

Ka Hollandi sait NLTimes märgib, et Euroneti automaadid on paigaldatud üha suuremasse hulka poodidesse Amsterdami kesklinnas. Need on suunatud just turistidele ning nende kasutamine on märksa kallim kui kohalike Hollandi pankade oma.

Euroneti automaate võib leida kõikjalt Euroopast – isegi näiteks Berliini kesklinnast. Mõistlik on neist hoiduda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.