Uudis

Kuidas enne tuludeklaratsiooni esitamist kontrollida, kas ja kui palju pead riigile tagasi maksma?

Kontroll võib aega võtta.Shutterstock

Tuludeklaratsioonide esitamise aeg on lähenemas (MTA kinnitas, et see algab 15. veebruaril) ja seetõttu oleks paslik üle kontrollida, kas sina oled ehk üks neist, kes peab sel aastal tuludeklaratsiooni esitamisel riigile tulumaksu tagastama.

Kuna maksu- ja tolliametil on vahepeal ilmunud uus veebikeskkond ja samuti peaks ametil olema nüüdseks ülevaade su terve möödunud aasta sissetulekutest, siis vaatame koos üle, kuidas seda teha.

Kõigepealt logi sisse e-maksuametisse siit. Kui oled lisaks mõne ettevõtte omanik, siis vali pärast sisselogimist ülevalt vasakult esindaja.

Uues e-maksuametis näed üleval keskel “menüüpunkti otsingut”, kuhu saad sisse tippida “minu sissetulekud”. Sinna omakorda peale klikkides tuleb lahti leht, kust näed aastas teenitud brutotulu, kasutatud maksuvaba tulu ja eeldatavat tulumaksukohustust. Just see viimane number ongi oluline, kui see on üle nulli, siis pead riigile ilmselt selle summa ka tagastama.

Samasse kohta jõuab ka siis, kui klikid vasakult menüüst “registrid ja päringud” ning järgmisel lehel on esimene valik vasakult taaskord “minu sissetulekud”.

Kliki “minu sissetulekud” peale, et näha eeldatavat tulumaksukohustust.

Õnneks saab seda kontrollida aastaringselt ja seega on võimalik juba eos ebameeldivat üllatust vältida.

Tasub teada, et lõplik tulumaksu tagastamise kohustus selgub pärast tuludeklaratsiooni esitamist. Võib juhtuda, et summa tuleb praegu näidatust erinev.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.