Uudis

Kuidas Hiinas leviv viirus pakkide saatmist mõjutab?

Hiina koronaviiruse tõttu peatub Hiina pakivoog. Viirus ise pakkide kaudu siiski ei levi.Foto: Shutterstock

Sel kuul on Hiinast alguse saanud ohtlik koronaviiruse puhang, millesse on nakatunud juba mitutuhat inimest tosinkonnas riigis. Hiina on reageerinud väga jõuliselt ning kehtestanud mitmes suurlinnas lausa karantiini.

Samas on Hiina ka populaarne koht, kust Eesti ja muu maailma inimesed kaupu tellivad. Uurisime Omnivalt, kas suurriigist pakkide tellimist tasuks karta ning kas pakifirma plaanib ka mingisuguseid lisaturvameetmeid.

Omnivast kinnitati, et postisaadetise mandriülest teekonda koroonaviirus üle ei ela. Maailma Terviseorganisatsiooni andmete järgi säilib viirus väliskeskkonnas: kõvadel pindadel 24-48 tundi, poorsetel materjalidel (riided, paber) 8-12 tundi ja niisketel pindadel kuni 72 tundi.

Pakid on teel kaua

Omniva rahvusvahelise posti spetsialistide sõnul ei kujuta Hiina postisaadetised seetõttu endast tõsist õhtu. Tänasel hetkel saabuvad saadetised Hiinast Eestisse minimaalselt 1 nädalaga, enamasti aga rohkem.

Vahel võib paki jõudmiseks kuluda paar kuud ning enamasti läbivad saadetised ka vahepeatuseid (nt Moskvas, Türgis vms), mistõttu on viiruse levik pakke käideldes väga madal. Olenemata väga madalast riskist võetakse ka postiettevõttes erilise tähelepanu alla igapäevane käte hügieen.

Terviseameti ametlike andmete põhjal on Eestis viirusesse nakatumise risk väga madal. Reisil viibides (ka Euroopas) tuleks kinni pidada terviseameti soovitustest haigestumist vältida.

Soovitatav on järgida tavapäraseid hügieeninõudeid, eelkõige pesta korralikult käsi. Hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega, vajadusel katta suu ja nina.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.