Kuidas juba tehtud pangaülekannet tühistada ja raha enda arvele tagasi kutsuda?

Pühade ajal toimivad maksed tavapärasest aeglasemalt, aga välkmaksed päästavad päeva.Foto: Pixabay

Tegid pangas rahaülekande ja sekund hiljem juba said aru, et tegid vea: vahet pole, kas raha läks valele inimesele, summa läks vale, nii et seal oli üks null rohkem, või said lihtsalt aru, et sa poleks üldse pidanud seda ülekannet tegemagi.

Millised on sinu võimalused juba tehtud rahaülekannet tühistada ja raha enda arvele tagasi kutsuda?

Kõige olulisem on antud küsimuses viivitamatult tegutseda, sest muidu võib olla juba hilja, et olukorda lihtsalt lahendada.

SEB Panga kommunikatsioonijuhi Julia Piilmann sõnul on rahaküsimustes vea avastamise puhul on kõige tähtsam võtta võimalikult kiiresti ühendust oma pangaga. “Sama reegel kehtib ka makse tagasikutsumise puhul,” lisas ta.

Näiteks SEB internetipangas on võimalik nii harilikku kui ka kaardimakset vaidlustada.

“Kui tegemist on pangasisese maksega, siis laekub raha saajale koheselt. Kui tegemist on pangavälise maksega, siis saab makset peatada seni, kuni see ei ole veel pangast välja saadetud,” selgitab ta.

“Seega, kui vaidlustamise hetkel on makse juba jõudnud liikuda pangast väljapoole või lausa laekus saaja kontole, peab selle tagastamiseks andma nõusoleku ka raha saaja ja selle tagastamine panga poolt ei ole enam garanteeritud,” ütleb Piilmann.

Juhul kui eksimuse tulemusel raha saanud inimene ei ole nõus raha tagastama, saab makset vaidlustav isik pöörduda politseisse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.