Kuidas ma LOTi streigi pärast Varssavi äärelinna pordumajas ööbima pidin

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Oslo juba paistab.

Lennufirma LOTi streigi tõttu vallandatud 60 töötajat, pole ainsad, kes kannatasid. Millise põrgu pidi läbi elama tavaline reisija, seda kirjeldab LOTi võlusid omal nahal tundnud eestlane Martin Mets.

Ma olen lennanud omajagu, aga mul polnud lendu kunagi ära jäänud. Ja ega sellest polekski mõtet kirjutada, kui see kõik poleks võtnud niivõrd koomilist mõõdet, mis mind veel paar päeva hiljem mõjutas.

Ma lendasin Tallinnast Berliini läbi Varssavi. Varssavis olime juba midagi halba aimamata lennuvälja bussis valmis lennuki poole startima, kui meid bussist tagasi lennuväljahoonesse juhatati ja anti teada, et Poola lennufirma LOT, kellele kuulub ka pool Nordicast, lend Berliini on tühistatud.

Streik. Öeldi, et 50 pardateenindajat streigib, seitse lendu tühistati ja nagu hiljem selgus, oli neid natukene rohkem ja nad said ka sule sappa. Poolakad olid muidugi kavalad, sest kaugemad lennud toimusid, aga need 7 tühistatud lendu olid lähilennud, mõned Poola-sisesed, aga ka Berliini lend nende hulgas.

Mis juhtub, kui korraga 7 lendu tühistatakse ja üle 500 inimese moodustavad närvilise järjekorra, võite ise ette kujutada.

Teade tuli veel sel hetkel, kui meie bussis olime, mis tähendas jalutamist selle järjekorra lõppu ja rohkem kui kaks tundi ootamist, sest iga inimene järjekorras pidi tegema valiku, kuidas ta edasi reisib. Ja selliste asjade arutamine võtab meeletult aega.

Sel hetkel ma ei teadnud ka pro-tip’i ehk kuigi see järjekord moodustati turvaväravate taha lennuvärava kõrvale, siis oleks võinud ka sealt välja jalutada LOTi check in’i kassasse ja seal asjad korda ajada, isegi öösel leitakse sinna inimesed tööle, nagu selgus.

Unise näoga Poola härra

Igaljuhul, me saime kaks tundi hiljem pakkumise unise ja apaatse näoga Poola härralt, kes meiega väga tegemist teha ei tahtnud, kas tahame homme Berliini sõita 8 õhtul või 8 hommikul, aga sel juhul läbi Oslo. Muidugi me võtsime Oslo, aga enne sinna jõudmist tuli LOTilt veel hotell saada.

Kui 500 inimest olid kesköösel juba enne meid hotelli saanud, siis oli väike kartus, et päris lennujaama kõrvale me ööbimiskohta enam ei saa.

Õige kartus oli, sest me lõpetasime 30 kilomeetrit Varssavist kaugemal hotellis, mis oli omapäraselt maitsetu segu bordellist ja vanadekodust. 1990ndatel oli see ilmselt populaarne koht olnud, aga see oli ka viimane kord, kui seal mingit remonti tehti.

Sellega võiks asjale joone alla tõmmata. Magasin neli tundi (mis on ilmselt palju pikem aeg, kui seal asutuses tavaliselt viibitakse) ja olin hommikul Oslos ja sealt edasi Berliinis ning kõik kulges ladusalt. Tagasilend oli juba AirBalticuga läbi Vilniuse, aga noh, vähemalt mitte LOT.

Ärasõidupäeval hommikul check-in’i tehes sain kätte Vilniuse otsa pardakaardi ja valisin juba Vilnius-Tallinn otsa lennukis istekohta, aga seda sisestades tuli veateade. Tehniline viga. Helistasin Air Balticusse, sealt öeldi, et jah mingi viga, et käi Vilniuses AirBalticu lauas ja asi aetakse korda.

Kuidas mu lennupilet tühistati?

Lõpuks Vilniusese jõudes AirBalticu lauas öeldi, et mu pilet on tühistatud. Miks ja kuidas, nemad ei tea, sest seda on teinud LOT. Lennuni oli aega vähem kui tund ja AirBalticu tüdruk soovitas kohe LOTi laua taha joosta, sest see pannakse kohe kinni.

LOTi laua taga selgus karm tõde. Mäletate seda unist tüüpi, kes mulle Oslo lendu pakkus? Seda tehes pidi ta ära tühistama ka minu pileti, mis oli lennule Varssavi-Berliin, mis ära jäi.

Aga ta ei teinud seda, vaid oli tühistanud vale rea, mis viis mu Vilniusest-Tallinnasse. AirBaltic aga nähes, et LOT tühistas selle pileti, oli juba selle koha uuesti maha müünud ja lend Tallinnasse oli juba ülebuukitud.

Kui LOTi töötaja sai aru, milline viga on tehtud, hakkas tal VÄGA kiire. Kuidagi organiseeriti asi ära tänu AirBalticu inimestele, kes mind ikkagi sellele õigele Tallinna lennule surusid. See tähendas mitme laua vahel jooksmist, aga kokkuvõttes see tasus end ära.

Viimane ärev hetk oli, kui lennukis selgus, et mul on sama istekoht ühe teise härraga, aga ikkagi lõpuks leiti üks vaba koht lennukis.

Mis sellest kõigest nüüd kasu on?

Mis on selle loo moraal? Ilmselt, et võimalusel kasuta otselende, aga nagu me teame, Tallinnast neid just liiga palju ei lähe ja kui läheb, aga lend otsustatakse viimasel hetkel ja grupis on rohkem inimesi, siis võib pileti saamine olla raske.

Teiseks, ära unusta kompensatsiooni nõuda. Ka Eestis on mitu firmat, kes sellega tegeleb ja kuidas sellega läheb, kirjutame juba edaspidi.

Niikauaks aga, thanks a LOT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.