Uudis

Kuidas märkamatult raha kokku hoida?

Kuidas hoida raha kokku eriti lihtsalt?Foto: Pixabay

TFBank annab oma blogis nõu, kuidas märkamatult raha kokku hoida. Selleks, et ka kuu lõpuks veidigi raha üle jääks, tasub järgmised nipid oma argiellu juurutada. Kusjuures, ükski neist ei nõua suurt pingutust ega elu ümberkorraldamist.

Multifunktsionaalsed rõivaesemed

Igal inimesel peaksid olema kapis teatud riided, mida erinevates olukordades on võimalik kombineerida.

Neutraalsed T-särgid, teksad ja pika varrukaga pluusid lasevad erinevates kombinatsioonides erinevaid outfit‘e luua. Tasub vaid lisada mõni aksessuaar ja juba ongi väline mulje hoopis teine.

Kingitused

Alati ei ole tarvis osta kalleid kingitusi. Perekond ja sõbrad rõõmustavad sama palju (kui mitte rohkem) enda valmistatud kingituse üle, sest sellesse on panustatud mõtteid ja aega.

Valmista ise õnnitluskaart ja tee emale või parimale sõbrannale mõni kosmeetikatoode. Retsepte ja nippe selleks leiab internetist küllaga.

Ära telli pearooga

Cornelli ülikooli toidu- ja kaubamärgilabori direktor Dr. Brian Wansink on viinud oma meeskonnaga läbi hulga eksperimente, mille käigus selgus, et enamus inimesi hindavad toidu kvaliteeti ainult kas esimese või viimase roa põhjal, mida nad sõid.

Tavaliselt tellitakse restoranis tühja kõhuga liiga palju süüa. Kasutagem nüüd teadlaste uuringut alusena ja telli järgmisel restoraniskäigul ainult eelroog ja magustoit. Kindlasti saab kõht sellest täis ilma lõhki minemata ja hoiad kokku ligi poole rahast, sest pearoog on tavaliselt menüükaardi kõige kallim.

Korralda kokkusaamised ise

Kui juba jutt väljassöömisele läks, siis tegelikult ei ole tarvis saada sõpradega kokku alati restoranis või baaris. Kutsu parem sõbrad külla või pidage üks ühine piknik õues. Sedasi hoiad kõvasti raha kokku, kuid ei pea loobuma sõpradega koosolemisest.

Piletid

Erinevad sissepääsu- või transpordipiletid on eelmüügist odavamad kui kohapealt ostes. Lisaks leiab internetist tihti ka sooduspakkumisi või allahindluskoode. Kindlasti tasub eelnevalt veidi otsida.

Teise ringi rõivad

Meil kõikidel on kapis riideid, mida vaid korra (kui üldse sedagi) kandnud oleme. Taaskasutus on moes. Pane enda vähekantud rõivad müüki kas internetti või vii mõnda komisjonipoodi.

Sedasi saad ise teenida veidi lisaraha. Samuti tasub teha oma ostud second hand’ist või mõnest kuulutuste keskkonnast, kus paljud teised panevad üles oma vähekasutatud või uued riided. Kokkuhoid missugune!

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.