Mitte ükski pood ei tee sooduskampaaniaid selleks, et kahjumisse jääda. Allahindluste eesmärk on meelitada kliendid ostma “hea hinnaga” asju, mida nad muidu poleks ostnud, ning panna neid kulutama rohkem raha, kui nad muidu oleksid kulutanud.
Suurema käibe puhul piisab ka väiksemast marginaalist, et poeketid kenasti plussi jääksid. Kuidas siis allahindluspeol ratsionaalseks jääda ja päriselt raha säästa?
Sul on vaja nimekirja
Koosta enne ostupüha soovinimekiri. Võid selle kirja panna lausa kategooriate kaupa, näiteks: koju vajaminev, enda soovid ja kingid teistele.
Eriti hea, kui teed nimekirja pikema perioodi jooksul, siis jõuad ostuplaanid läbi kaaluda. Teine oluline samm on ostlemisel nimekirjast kinni pidada ja mitte korvi juhuslikku kraami laduda.
Sa ei säästa raha, kui lähed Ikeasse kohvikannu järele, aga naased plastmassist jõulupuuga, sest sellel oli lihtsalt nii hea soodukas.
Sul on vaja eelarvet
Samamoodi ei säästa sa, kui ostad tavapärasest kallimaid esemeid. Allahindluste ajal ahvatlevad meid sageli just luksuslikud brändid ja kallid vidinad, mille poole me muul ajal ei vaatakski.
Hea nipp on seada endale mõtteline kululimiit, mida päeva lõpuks ületada ei tohi. Kui vajad drastilisemaid meetmeid, võid pangakaardi elukaaslase kätte hoiule anda ja poodi vaid kindla summa sularaha kaasa võtta – või pangas kaardi päevalimiiti langetada.
Säästa koos teistega
Musta reedel eel tasub uurida pereliikmete ja sõprade kingieelistusi, ehk saad vajalikud kingitused allahindlusega soetada.
Samuti tasub jagada oma kingisoove lähedastega, kes kindlasti sulle kinki teha tahavad. Välismaistest veebipoodidest tellimisel võib olla mõistlik ostukorv mitmekesi kokku panna, et saatmiskulu omavahel jagada.