Tihtipeale üllatutakse nähes, kui palju raha kulub kokku igapäevastele kohvikulõunatele või üldse väljas söömisele.
Ka näpunäited edukaks säästmiseks sisaldavad tavaliselt soovitust kodust lõunasöök kaasa võtta. Samas ei tundu kuigi ahvatlev üksi arvuti taga eilse ühepajatoidu seltsis aega veeta, samal ajal kui kolleegid lõbusalt hõrku päevapraade naudivad.
Kuidas siis ikkagi rahakotiraudu koomale tõmmata ilma sõpradest ja elumõnudest loobumata?
Naudi kodutoitu koos kolleegidega
Levinud argument on, et väljas lõunatamine hoiab suhteid töökaaslastega ja on vaat et tööpäeva kõrgpunkt. Samas saab ka kaasa pakitud lõunat edukalt koos kolleegidega kööginurgas või puhkeruumis süüa ja sellest sotsiaalse tegevuse teha.
Võib-olla üllatud, kui paljud kolleegid juba toidu kaasa võtavad. Kui see aga veel tavaks pole, saad teisi üles kutsuda endaga liituma. Samuti ei pea olema 100% puritaan, vaid oluline on leida tasakaal – näiteks käia reedeti kolleegidega väljas söömas või vastupidi alustada kord nädalas lõunasöögi kaasavõtmisega.
Kas su töölõunad edendavad karjääri?
Mõned inimesed vannuvad, et kulutused restoranilõunatele on põhjendatud, kuna tänu sellele edeneb nende karjäär kiiremini.
Ole siinkohal endaga aus – selleks et väide pädeks, peaksid lõunatama koos ülemus(t)ega või vähemalt kolleegiga, kellest tõenäoliselt saab sinu järgmine ülemus.
Kas teed seda? Või õnnestub sul ühendada kliendikohtumisi lõunatamisega ja sundimatus õhkkonnas kiiremini tehinguni jõuda?
Teiseks tasub meeles pidada, et raha kulub siis, kui väljas süüa, aga kui oled juba eelnevalt söönud, võib kolleegidega lihtsalt liituda ja juttu puhuda.
Korralda sõpradega õhtusöök
Selle asemel, et välja minna, kutsu sõbrad külla ja jagage omavahel ära, kes millist söögi- ja joogipoolist kaasa toob. See on hea viis end teiste tegemistega kurssi viia ja lõbusalt aega veeta ilma kopsaka restoraniarveta.
Boonus: toidu ülejääke saad tõenäoliselt veel mitu päeva tööle lõunasöögiks kaasa võtta.