Uudis

Swedbanki internetipanga kasutajad saavad peagi välkmaksete tegemise võimaluse

SwedbankFoto: Scanpix

Mullu sügisel teatasid SEB, Swedbank ja pangaliit, et nüüd on kahel pangal välkmaksete tegemise võimalus ja varsti hakkab sama võimalust pakkuma ka LHV.

Reaalsus oli aga selline, et SEB-s sai kenasti välkmakseid algatada ja vastu võtta, LHV liitus süsteemiga aasta alguses ja Coop Pank kevadel, kuid Swedbankis töötas välkmaksete algatamine vaid toona beetaversioonis olevas mobiiliäpis ja brauseri kaudu seda teha ei saanud.

Uus mobiiliäpp jõudis kõigini sel suvel, kuid välkmakseid ei saa endiselt tavalises internetipangas algatada. Miks nii ja millal siis lõpuks saab?

Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla küll konkreetset kuupäeva välja ei pakkunud, kuid ütles, et kaua enam ootama ei pea.

“Oleme lahenduse testimisega lõpusirgel. Peagi saavad meie kliendid välkmakseid algatada ka Swedbanki internetipangast,” sõnas ta.

Välkmaksete süsteem võimaldab olenemata päevast ja kellaajast teha pankadevahelisi ülekandeid reaalajas. See tähendab, et maksed jõuavad kohe kohale ka öösiti ja pühade ajal.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.