Uudis

Kullerfirma hoiatab: kohe tuleb viimane päev, mil e-poest veel jõulukinki osta

Pakid. Pilt on illustratiivne.Foto: Reuters / Brendan McDermid / Scanpix

Sellel aastal langevad pühadeaegsed vabad päevad nädala keskele ning see tekitab mitmel pool tavapärasest pikemad tööseisakud. E-poest paki tellimiseks on kõige viimane aeg neljapäev, 19. detsember, kui on soov pakk veel enne pühi kätte saada, hoiatas DPD Eesti.

Firma müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd selgitas, et kui on soovi pakki kätte saada veel enne jõule, siis tuleb enda tellimus teha kindlasti hiljemalt 19. detsembril. “See kehtib muidugi Eesti e-poodide puhul ja olenevalt, millise lubaduse on kaupmees andnud tellimuse tarneaja kohta. Meie kullerifirmana tagame enda poolt õigeaegse veo,” ütles ta.

Kui tellimus esitada 20. detsembril ehk reedel, siis lootus paki kohale jõudmiseks veel enne jõule on juba väga väike, sest esmaspäev on lühendatud tööpäev ning kuigi kullerid tegutsevad, siis ei pruugi kõik pakid oma sihtmärgini selle lühikese ajaga jõuda. Järgnevad pikad pühad ning pakke hakatakse uuesti transportima alles 27. detsembril.

Vabadel päevadel pakid liikuda ei pruugi

“DPD jaoks on oluline, et meie töötajad saaksid pühad oma pere seltsis veeta ja seepärast me vabade päevade ajal pakke laiali ei vii. Kui aga oma tellimus teha kohalikust e-poest veel 19. detsembril, siis peaks teie pakk 23. detsembriks ka pakiautomaati või koduukse taha jõudma,” märkis Kivimurd.

Ta möärkis, et jõulupühade nädalal on sellel aastal ju tegelikult ainult poolteist tööpäeva: esmaspäev, 23. detsember pool päeva ja reede, 27. detsember. “Nendel päevadel oleme muidugi töötamas suurendatud jõududega, et kõik tellimused võimalikult kiiresti täita, aga palume klientide mõistvat suhtumist vahepealsete vabade päevade osas,” ütles Kivimurd.

Ta lisas, et pakimahud on järk-järgult tõusnud juba alates oktoobrist ning terve novembri ja detsembri on kullerid tööl suurendatud jõudude ja tihedamate graafikutega ning on kindlasti ära teeninud need vabad päevad oma pere seltsis.

Kivimurd lisas, et kiirema pakiveo tagamiseks saavad ka kliendid ise abiks olla, tulles oma pakiautomaati tulnud saadetisele järele võimalikult kiiresti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.