Uudis

Kullerfirma hoiatab petukirjade eest

Igasugustesse sõnumitesse, mis paluvad tasuda mingisuguseid makseid või juhatavad võõrale veebilehele, tuleb suhtuda kahtlusega.Foto: Shutterstock

DPD Eestini jõudnud info kohaselt liiguvad taas ringi petukirjad, mis kasutavad DPD sümboolikat ning üritavad inimestelt raha ja andmeid välja petta. Viimati üritati soomekeelse kirjaga väita, et inimesele on saadetud raha, mille saamiseks peab inimene omakorda raha välja käima.

Selliste kirjadega üritavad pätid DPD nime kasutades raha välja petta.Foto: DPD

„Antud kirjade puhul on kasutatud DPD värve, pilte ja sümboolikat, kuid alati tasub jälgida, milliselt aadressilt on kiri tulnud või kuidas palutakse edasi suhelda,“ märkis DPD Eesti AS müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd. „DPD Eesti kasutab üksnes @dpd.ee meilidomeeni ja me ei saada kirju näiteks gmail.com aadressidelt,“.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Petukiri väidab, et kliendile on saabunud 100eurone rahasaadetis, mille kättesaamiseks tuleb omakorda kullerettevõttele 50 eurot juurde maksta. „Kindlasti ei küsi DPD sellisel moel lihtsalt raha oma klientidelt,“ kinnitas Kivimurd. 

Kahtlase kirja saamisel tuleks hoiduda seal olevatele linkidele vajutamisest ning kahtluse korral, kas tegemist võib siiski olla DPD saadetud kirjaga, võtta ühendust otse DPD-ga. Kivimurd lisas, et igasugustesse sõnumitesse, mis paluvad tasuda mingisuguseid makseid või juhatavad klienti võõrale veebilehele, tuleb suhtuda skeptiliselt. DPD ega teised kullerettevõtted ei küsi kunagi klientide finantsandmeid ega palu saadetise eest tasuda kirja teel.

Kuna pandeemia mõjul teevad veebioste üha rohkemad inimesed, kutsub DPD üles erilisele ettevaatlikkusele ja selgitada ohtu ka nendele lähedastele, kelle jaoks e-ostlemine on veel võõras.

Neli lihtsat soovitust kahtlase kirja saamisel

Veendu, et e-kirja edastaja aadress vastaks firma aadressile, näiteks DPD puhul oleks aadressi lõpp @dpd.ee.
Kui kirja sisu tundub kahtlane, siis ta suure tõenäosusega seda ka on.
Ole ise ettevaatlik ja abista infoga petukirjade kohta oma lähedasi, kelle jaoks e-ostlemine on uus kogemus.
Kui ikkagi jääb kahtlus õhtu, pöördu otse kullerfirma poole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.