Uudis

Kuum kaup: Eesti kerisetootja kogus tunniga 150 000 eurot

Saun.Foto: HUUM

Eesti kerisetootja HUUM täitis ettevõtte laiendamiseks korraldatud ühisrahastuskampaania eesmärgi rekordkiirusega, kogudes vähem kui 24 tunniga soovitud investeeringusumma.

HUUM-i kampaania käivitus 7. novembril Eesti ühisrahastusplatvormil Funderbeam. Esialgu pidi kampaania kestma 30 päeva, kuid raha kogumine kulges ootamatult kiires tempos.

Miinimumeesmärgiks seatud 150 000 eurot saavutati ühe tunniga ja nädalavahetusel on juba kogutud üle 400 000 euro.

Kapital õnnestus ruttu kokku saada eelkõige Eesti investoritelt, aga märkimisväärse panuse andsid ka HUUM-i välismaised kliendid.

Plaanis laienemine ja uued tooted

Üliedukaks osutunud raha kaasamine lubab Tartus tegutseval ettevõttel investeerida jõuliselt laienemisse ja tuua 2020. aastal turule uued tooted. Praegu kuuluvad HUUM-i tootevalikusse kaks elektrikerist Drop ja Hive, millest viimane on saadaval ka puuküttega.

Nüüd plaanib HUUM lansseerida kaks uut saunakerist nimedega Cliff ja Steel ning täiendada oma mobiilirakendust uute saunajuhtimisfunktsioonidega. Uued kerised on mõeldud madalama energiatarbimisega väiksematele saunadele.

Tellimus Inglise klubilt

Nellise kogemuse põhjal on nii koduseks kui avalikuks kasutuseks mõeldud saunad maailmas aina populaarsemad.

HUUM-i saunad on jõudnud ka väga põnevatesse kohtadesse. “Näiteks hiljuti saime tellimuse ühelt Inglise kõrgliiga jalgpalliklubilt, kes tahab oma trenniväljaku juurde ehitada HUUM-i kerisega sauna,” rääkis Nellis.

HUUMi lõppeva aasta müügitulu ületab oodatavasti esmakordselt miljoni euro piiri. Firma peamised ekspordisihtkohad on Soome, Rootsi ja Saksamaa, kuid tellimusi on tulnud ka Mehhikost, Lõuna-Aafrikast ja Austraaliast.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.