Lääne-Virumaa parimad palgamaksjad: pensionärid päästavad päeva

Hea palk. Pilt on illustratiivne
Usutavasti ei ole tämavu palgatõusu osta..Foto: Scanpix

Lääne-Virumaa parimate palgamaksjate juures on töötasu vägagi korralik ning jääb umbes 2 000 euro kanti. Ometi juhtub ka taolistes ettevõttes, et töökäsi napib ning appi peavad tulema pensionärid.

Maakonna parimat palka maksab maksu- ja tolliameti andmetel Palmse Mehaanikakoda, mis toodab metsatõstukeid ja haagiseid. Viimase aasta jooksul on keskmine brutopalk selles äris olnud 2 500 euro kandis.

Kunda Nordic Tsement on viimase aasta jooksul keskmiselt brutopalka maksnud 2200 eurot kuus. Ettevõtte juhi Meelis Einsteini sõnul on palganumber kohati suur seetõttu, et ametnike osakaal töötajate seas on kõrge.

“Meil on spetsiifiline tootmine ja headele spetsialistidele tuleb korralikku palka maksta. Lisaks müügimeeskond, finants ja muu kontoritöö,” selgitas ta. ”

Pingutama peab kõvasti, et kliendid rahul oleksid ja ettevõte konkurentsivõimeline oleks. Sellepärast on iga töötajale ka suured ootused,” lisas ta. Spetsialiste on tema sõnutsi aga keeruline leida ning õigete inimestega tuleb juba ülikooli ajal hakata koostööd tegema.

Ometi kimbutab ka neid tööjõupuudus. “Eriti keeruline on suveks, kui meil tootmismahud suuremad on, ajutisi töötajaid saada. Siis mõnikord pensionärid, meie endised töötajad aitavad. Osa kohti kipubki tühjaks jääma,” nentis ta.

1 500-eurost suuremat brutopalga käivad välja aga kõik maakonna parimad palgamaksjad. Viru Elektrikaubandus AS müüb elektritooteid ning keskmine palk selles äris on viimase aasta jooksul olnud koguni üle 2 000 euro.

Ettevõtte juhi Urmas Mülla sõnul on ettevõte registreeritud küll Lääne-Virumaale, kuid seal on vaid viiendik firma 45 töötajast.

“Meie palgamaksmise süsteem on orienteeritud töötaja motivatsiooni kasvatamisele, pingutama peab nii ettevõtte kui ka kõik kaastöötajad,” kommenteeris ta ettevõtte palganumbreid.

Viimase aasta jooksul on Viru Elektrikaubandus palku tõstnud nii 7-10 protsenti, kuid ometi juhtub ikka, et õiget inimest ei ole ja seega peab firma plaanid ringi tegema.

“Meie hinnangul on tööjõupuudus tõsine probleem ja kahjuks tundub, et aina kasvav probleem,” nentis Mülla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.