Uudis

Laseringile said saatuslikuks kõrge rendihind ja muutused muusikaturul

Lasering alustas tegevust 1994. aastal aadressil Pärnu maantee 38, olles tollal 300 müügil oleva CD-plaadiga suurim plaadipood Eestis. 15 aastat tagasi avati pood Viru keskuses. Foto: Siim Männik

Veerand sajandit tegutsenud Laseringi omanik tunnistab, et peab plaadipoe sulgema liiga kõrge rendihinna tõttu.

Tegelikult on põhjuseid kaks. Esiteks üldised muutused turul – muusika ja raha on aastate jooksul järjest rohkem internetti kolinud. Teine oluline põhjus on aga Viru keskuse kõrged rendihinnad.

“Kevadel lõpeb meil rendileping ja pidime otsustama, mida edasi teha. Oleme siiamaani enamvähem hakkama saanud, aga hinnad on kogu aeg tõusnud ja tänapäeval ei ole enam realistlik sellises kohas ja selliste hindadega muusikaäri pidada,” ütleb omanik Hiie Nurme.

“Parem teha see otsus praegu ära, kui venitada veel paar aastat, ja jõuda siis olukorda, kus me ei suuda enam palku välja maksta.”

Ka kolimist kaaluti

Kas Lasering ei kaalunud kusagil odavamal pinnal jätkamist? “Jah, me mõtlesime sellele pikalt, aga jõudsime järeldusele, et ükskõik, kus me seda teeksime, oleks inimeste hulk ikka kordades väiksem, kui Viru taolises keskses kohas,” ütleb Hiie Nurme.

Ta selgitab, et tarnijad ja koostööpartnerid on sulgemise otsusesse suhtunud väga mõistvalt. “Kliendid on isegi tulnud ütlema, et nad ei saa aru, kuidas me nii kaua vastu pidasime.”

Ometi arvab Nurme, et füüsilised plaadipoed päris ära ei kao. “Ma usun, et inimesi, kes tahavad kohal käia, aega veeta ja uurida, on ka edaspidi, nii et väikestele poodidele on koht olemas.”

Võttis silma märjaks

Hiie Nurme sõnul teadvustas ta ise otsust alles siis, kui Raadio 2-st uuriti, kas saaks tulla austusavalduseks klippi filmima. “Siis võttis natuke silma märjaks küll. Olime plaaninud vaikselt poe kinni panna, me ei oodanud üldse niisugust meedia tähelepanu,” ütleb ta tagasihoidlikult.

Lasering ei lõpeta

Viru Keskuses 15 aastat tegutsenud Laseringi plaadipood sulgeb aprillist uksed. Samas tegutseb  1994. aastal asutatud plaadipood edasi internetis. “Uuendasime hiljuti internetipoodi ja viimastel kuudel on veebimüük kasvanud üle 40%,” on Hiie Nurme ettevõtte edasise käekäigu suhtes optimistlik.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.