Uudis

Lasnamäele planeeritud Eesti suurima ostukeskuse projekt külmutati ära

Tallink City projekt.arhitektuuribüroo Novarc

Juba aastaid on räägitud, et Tallinna kaubanduskeskused saavad endale lisa arendaja Infortari kavandatava Tallink City kaubandus-ja meelelahutuskeskuse näol, mis ehitatakse Lasnamäele, aadressile Punane 76.

Hetkel tegutseb seal värskelt valminud Tallinki Tennisekeskus. Juurde on planeeritud ka kaubanduskeskust, kaubandus- ja meelelahutuspinnaga 166 500 ruutmeetrit. Pinna poolest oleks see kõige suurem kaubanduskeskus Eestis (Ülemiste keskus laienes viimati 125 000 ruutmeetri peale).

Varem on välja hõigatud, et Tallink City kaubanduskeskuse ehitus algab 2019. aastal. Nüüdseks on selge, et nii see siiski pole.

“Tallink City kaubanduskeskuse projekt on hetkel külmutatud,” sõnas Infortari turundusjuht Mart Mikk. “Jälgime olukorda ja lähiajal mingeid aktiivseid tegevusi krundil plaanis pole.”

Miks projekt ära külmutati? “Ega palju midagi lisada ei olegi – pigem on rõhk sõnapaaril „jälgime olukorda“, krunt kuulub endiselt meie tütarettevõttele ja Tallink Tennisekeskus toimib täie hooga,” rääkis Mikk.

2004. aastast käima lükatud projekt on aja jooksul erinevatesse raskustesse sattunud. Detailplaneering sai kinnitatud alles 2013. aastal ja tennisekeskuse ehitamine läks lahti 2016. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.