Uudis

Lasteaiatasu tuleb uuest aastast rohkem maksta

Foto: Pärnu Postimees /Scanpix

Kuna ühes aastavahetusega tõusis ka alampalk, tuleb arvestada, et lasteaia kohatasu on nüüd samuti senisest kõrgem.

Nimelt näeb seadus ette, et omavalitsused võivad lasteaia kohatasuna küsida kuni 20% alampalgast. Enamik omavalitsusi on tasuks kehtestanud mingi kindla protsendi miinimumist, mis tähendab, et kui tõuseb alampalk, suureneb ka sinu kohatasu.

Näiteks Tallinnas on lasteaiatasu 12,2% alampalgast, kui lasteaias on tagatud ka ujumisõppe võimalus, on see 13,4%. Eelmisel aastal alampalk oli 540 eurot, mis tähendab, et koha eest tuli välja käia pisut vähem kui 66 eurot.

Nüüd on aga miinimumpalk tõusnud ning selleks on 584 eurot. See tähendab, et alates 1. jaanuarist 2020 on Tallinna lastedade vanemate poolt kaetava osa määra suuruseks ühe lapse kohta 71,25 eurot kuus, ujulaga lasteaedades 78,26 eurot.

Tartus on süsteem veidi teine – seal on aluseks eelmisel kalendriaastal kehtinud alampalk, millest lasteaiatasu on 15%. Eelmisel aastal oli see 75 eurot, kuna 2018. aastal oli alampalk 500 eurot. Ametlik info pole veel linna kodulehele jõudnud, ent ilmselt tähendab see, et summa tõuseb nüüd 81 eurole.

Lisaks lasteaiatasule mõjutab alampalk veel mitut toetust ja hüvitist, täpsemat infot leiab siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.