Uudis

Lasterikkad pered saavad lähiaastail elamistingimuste parandamiseks vähemalt 12 miljonit eurot

Väikeelamute ümberehituseks on toetusraha vähemalt nelja miljoni euro jagu.Foto: Shutterstock

Valitsus kiitis täna heaks riigi eelarvestrateegia, mis sisaldab ka üle 71 miljoni euro eest elamumajanduse toetusi. Sellele on oodata lisaraha Euroopa Liidu struktuurifondidest. 

Aastatel 2022-2025 toetatakse korterelamute rekonstrueerimist 48 miljoni euroga ja kohalike omavalitsuste üürielamute ehitamist ja remontimist enam kui viie miljoni euroga. Lasterikaste perede elamistingimuste parandamist toetatakse 12 miljoni euroga, väikeelamute rekonstrueerimist nelja miljoni euroga ja kasutusest välja langenud ehitiste lammutamist enam kui kahe miljoni euroga.

„Inimeste suur huvi elamuvaldkonna toetuste vastu ning möödunud aastal valminud hoonete rekonstrueerimise pikaajaline strateegia näitavad, et vajadus toetada elamute kordategemist nii kliimaeesmärkide täitmiseks kui ka Eesti inimeste elukvaliteedi parandamiseks on endiselt suur ning peab jätkuma,“ rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas. 

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Aas rõhutas, et eelnimetatud summad pole lõplikud. „Eeldatavasti on oodata ka Euroopa Liidu struktuurifondidest korterelamute rekonstrueerimise toetusteks ja laenudeks veel 366 miljonit eurot. Arvestades, et toetustele lisandub ka omafinantseering, saame lähiaastatel elamute ümberehiteamiseks üle miljardi euro,“ ütles Aas.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.